29.04.2016 12:36

„Ludzka stonoga 2” częścią programu nauczania w USA?

Nie wiadomo czy uczniowie czuli się zgorszeni, ale z pewnością ich rodzice nie byli zachwyceni, gdy dowiedzieli się, że ich pociechy obejrzały w szkole „Ludzką stonogę 2”.

„Ludzka stonoga 2” częścią programu nauczania w USA?
foto: materiały prasowe

Jeden z bardziej kontrowersyjnych filmów ociekający fekaliami. Oto Martin Lomax postanawia połączyć 12 osób w jeden układ pokarmowy, co za tym idzie usta danej postaci ulokowane są na wysokości odbytu klęczącej przed nią osoby itd. To z pewnością nie jest film na niedzielne popołudnie przy rodzinnym stole. Rzecz dla prawdziwie wytrwałych widzów lubujących się w kinie gore, torture porn i obrazów, w których niesmaczne widoki stanowią główną atrakcję danego dzieła.

Nic dziwnego, że rodzice uczniów poczuli oburzenie i wstrząs na wieść o tym, że ich dzieci patrzyły na takie rzeczy w szkole. Sprawą zajęły się już odpowiednie instytucje, które przyglądają się zajściu z Jackson Central-Merry High School w stanie Tennessee. Naturalnym pytaniem, które się nasuwa jest to, jak doszło do tego kontrowersyjnego seansu i czy odpowiedzialny za to nauczyciel został zwolniony czy też zawieszony? Zajmujący się tym incydentem inspektorowie nie udzielają na to odpowiedzi i mówią jedynie, że było to „niewłaściwe i niedopuszczalne”.

„Ludzka stonoga”, jak bądź przedstawia całe zastępy ohydztw, stała się częścią popkultury. Kontynuacja z 2011 roku ze względu na swoją zawartość została całkowicie zakazana w niektórych państwach, np. w Australii, Nowej Zelandii czy w Wielkiej Brytanii. O zajściu usłyszał także sam reżyser obrazu Tom Six, który cieszy się, że jego film zawitał do programu nauczania:

"

Seans „Ludzkiej stonogi” powinien być rzeczą obligatoryjną dla uczniów. Film mówi o osobie prześladowanej i o tym, jak sobie z tym radzi. "

Reżyser dodał także, że nauczyciel, który zdecydował się na wyświetlenie jego filmu dostanie od niego własnoręcznie podpisaną kopię „Ludzkiej stonogi 2”:

Udostępniony został list, który dyrektor Jackson Central-Merry’s przesłał rodzicom:

"

Uczniowie mogli przypadkowo oglądać w klasie nieodpowiednie dla nich treści. To zajście jest niezgodne z misją naszej szkoły. Zbadałem sprawę i rozmawiałem z zamieszanymi w to osobami. Podjęto natychmiastowe działania, które zapewnią, że nie dojdzie do podobnych zdarzeń. "

Jeżeli film jakim jest „Ludzka stonoga 2”, to dla Was coś zupełnie obcego, to możecie zobaczyć zwiastun:

Cóż, niekonwencjonalnego nauczyciela można próbować usprawiedliwić. Jeżeli były to zajęcia z historii kina, to seans „Ludzkiej stonogi” wydaje się czymś odpowiednim. Warto uświadamiać uczniów o różnych odmianach kinematografii. Jeżeli jednak faktycznie tak było, to dlaczego pedagog ominął pierwszą część trylogii? Być może uznał, że druga odsłona prezentuje więcej wartości artystycznych :)

A Wy widzieliście „Ludzką stonogę 2”?

Robert Skowronski