Pogoda
18.05.2017 11:39

Luke Evans na tropie zabójcy chłopców-prostytutek w zwiastunie „The Alienist”

Serial stacji TNT został oparty na książce autorstwa Caleba Carra. Zobaczcie zwiastun „The Alienist”.

Luke Evans na tropie zabójcy chłopców-prostytutek w zwiastunie „The Alienist”
foto: kadr z wideo

Całość rozgrywa się w 1896 roku w Nowym Jorku i mieści się w ramach thrillera psychologicznego. Akcja toczy się pośród olbrzymiego bogactwa, skrajnego ubóstwa i rozwoju technologicznego. Widz śledzi polowanie na seryjnego mordercę odpowiedzialnego za makabryczne morderstwa chłopięcych prostytutek.

Skorumpowani policjanci prowadzą oficjalne śledztwo, ale niezależnie od nich działa tajna grupa powołana przez Theodore'a Roosevelta. Najważniejszy w tej grupie jest tytułowy alienista (dziś powiedzielibyśmy psychopatolog), Laszlo Kreizler, który wykorzystuje całą swą wiedzę, by przeniknąć najmroczniejsze zakamarki umysłu mordercy.

W obsadzie znaleźli się Daniel Brühl („Rush”), Luke Evans („Dziewczyna z pociągu”), Dakota Fanning („American Pastoral”), Brian Geraghty („The Hurt Locker”), Douglas Smith („Sama przeciw wszystkim”), Matthew Shear („Mistress America”), Matt Lintz („Piksele”), Robert Wisdom („Prawo ulicy”) i Q’orianka Kilcher („The New World”).

Plan zdjęciowy zawędrował do Budapesztu, a za kamerą stanął nominowany do nagrody BAFTA Jakob Verbruggen („Czarne lustro”). Producentami są m.in. Cary Fukunaga mający na koncie serial „Detektyw”, Eric Roth („Forrest Gump”), Hossein Amini („Drive”) czy też E. Max Frye („Foxcatcher”).

Zobaczcie zwiastun „The Alienist”:

Data premiery nie jest jeszcze znana.

Caleb Carr, autor literackiego pierwowzoru, mieszka i pracuje jako dziennikarz w Nowym Jorku. „Alienista” (pod takim tytułem książka została wydana w Polsce) jest jego bestsellerowym debiutem prozatorskim, który znakomicie łączy elementy powieści historycznej, psychologicznej i thrillera.

Kto z obsady najbardziej Cię przekonuje?

Robert Skowronski
Tagi: Zwiastuny