Luke Skywalker był terrorystą, który zabił 300 tysięcy ludzi? Mark Hamill odpowiedział

26.06.2019 11:58
Luke Skywalker był terrorystą, który zabił 300 tysięcy ludzi? Mark Hamill odpowiedział Fot. kadr z filmu

Pewni fani zauważyli, że z punktu widzenia sporej części "imperialnej" galaktyki, Luke Skywalker był terrorystą, który dopuścił się zamordowania kilkuset tysięcy osób.

"Gwiezdne wojny: Nowa nadzieja" to film klasyczny, który okazał się być ogromnym przebojem i dał życie nowej, kultowej marce filmowej. Ta na przestrzeni lat przeniknęła do właściwie każdego elementu naszego życia i doczekała się 5 kontynuacji, 2 spin-offów oraz całej trylogii opowiadającej o czasach sprzed wydarzeń z oryginalnego filmu. Fani szybko pokochali postaci wykreowane przez Lucasa, a prosta historia o wojnie między dobrem a złem rezonowała z widzami.

Gwiezdne wojny - Luke Skywalker był terrorystą?

Niektórzy doszukali się jednak bardzo mrocznego podtekstu w wydarzeniach z "Nowej nadziei" - mianowicie z perspektywy planet imperialnych, Luke Skywalker jest nikim innym, jak terrorystą, który zagraża panowaniu LEGALNIE panującego Imperium. Mało tego, w wyniku jego działań na rzecz Rebelii, Imperium musiało się pożegnać z kilkuset tysiącami pracowników znajdujących się na statku bojowym zwanym Gwiazdą Śmierci (nazwa nie ma zbyt pozytywnych konotacji, ale jednak w gruncie rzeczy był to jedynie ogromny krążkownik z mocnym uzbrojeniem). 

Przeczytaj także

Na te zarzuty bycia terrorystą odpowiedział odtwórca roli, czyli Mark Hamill. Aktor ze znanym sobie wdziękiem i poczuciem humoru zacytował w ramach riposty mentora swojej postaci, czyli Obi-Wana. Stwierdził bowiem, że to może tak wyglądać... z pewnego punktu widzenia, a całość była "sprawiedliwością Jedi":

Cóż, o moralności działań Luke'a Skywalkera moglibyśmy prawdopodobnie dyskutować całymi dniami. Jedno jest pewne - "zakończenie" sagi o Skywalkerach, czyli film "Gwiezdne wojny IX: Skywalker. Odrodzenie" pojawi się w kinach już 19 grudnia 2019 roku.

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.