26.06.2019 11:58

Luke Skywalker był terrorystą, który zabił 300 tysięcy ludzi? Mark Hamill odpowiedział

Pewni fani zauważyli, że z punktu widzenia sporej części "imperialnej" galaktyki, Luke Skywalker był terrorystą, który dopuścił się zamordowania kilkuset tysięcy osób.

Luke Skywalker był terrorystą, który zabił 300 tysięcy ludzi? Mark Hamill odpowiedział
foto: kadr z filmu

"Gwiezdne wojny: Nowa nadzieja" to film klasyczny, który okazał się być ogromnym przebojem i dał życie nowej, kultowej marce filmowej. Ta na przestrzeni lat przeniknęła do właściwie każdego elementu naszego życia i doczekała się 5 kontynuacji, 2 spin-offów oraz całej trylogii opowiadającej o czasach sprzed wydarzeń z oryginalnego filmu. Fani szybko pokochali postaci wykreowane przez Lucasa, a prosta historia o wojnie między dobrem a złem rezonowała z widzami.

Gwiezdne wojny - Luke Skywalker był terrorystą?

Niektórzy doszukali się jednak bardzo mrocznego podtekstu w wydarzeniach z "Nowej nadziei" - mianowicie z perspektywy planet imperialnych, Luke Skywalker jest nikim innym, jak terrorystą, który zagraża panowaniu LEGALNIE panującego Imperium. Mało tego, w wyniku jego działań na rzecz Rebelii, Imperium musiało się pożegnać z kilkuset tysiącami pracowników znajdujących się na statku bojowym zwanym Gwiazdą Śmierci (nazwa nie ma zbyt pozytywnych konotacji, ale jednak w gruncie rzeczy był to jedynie ogromny krążkownik z mocnym uzbrojeniem). 

Mark Hamill
Mark Hamill
Przeczytaj także Mark Hamill zaspoilerował, w jaki sposób Luke Skywalker powróci w IX epizodzie "Gwiezdnych Wojen"

Na te zarzuty bycia terrorystą odpowiedział odtwórca roli, czyli Mark Hamill. Aktor ze znanym sobie wdziękiem i poczuciem humoru zacytował w ramach riposty mentora swojej postaci, czyli Obi-Wana. Stwierdził bowiem, że to może tak wyglądać... z pewnego punktu widzenia, a całość była "sprawiedliwością Jedi":

Cóż, o moralności działań Luke'a Skywalkera moglibyśmy prawdopodobnie dyskutować całymi dniami. Jedno jest pewne - "zakończenie" sagi o Skywalkerach, czyli film "Gwiezdne wojny IX: Skywalker. Odrodzenie" pojawi się w kinach już 19 grudnia 2019 roku.

Tagi: Mark Hamill Star Wars Luke Skywalker