Luke Skywalker rozmawia z Rey w pierwszym telewizyjnym spocie filmu „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi”

Natalia Hluzow
16.10.2017 11:02
Luke Skywalker rozmawia z Rey w pierwszym telewizyjnym spocie filmu „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi” Fot. kadr z wideo

Pierwsza telewizyjna zapowiedź 8. epizodu „Star Wars” po raz kolejny wywołała wielkie emocje fanów.  

Drugi, oficjalny trailer „Ostatnich Jedi” w ciągu pierwszych 24 godzin obejrzano na świecie ponad 120 milionów razy. Jak informuje oficjalna strona „Star Wars”, było to najmocniejsze wejście wszech czasów. Zanim nastąpiło, reżyser filmu ostrzegał, że obejrzenie go może zdradzać zbyt wiele; po nim – fani nie przestają zachodzić w głowę, jaka przyszłość czeka Leię, Luke’a, Rey i Kylo Rena w kolejnym epizodzie „Star Wars”.

Nie da się ukryć, że producenci doskonale wiedzą, jak podgrzewać atmosferę wokół „Gwiezdnych Wojen”. 13 października 2017 Disney po raz kolejny to udowodnił, uchylając rąbka tajemnicy, jaką owiana jest 8. część sagi. Tym razem, w pierwszym telewizyjnym spocie „Star Wars: Last Jedi” zaprezentował nowy dialog Luke’a Skywalkera i Rey, który możecie zobaczyć w filmie poniżej.

Wygląda znajomo? Nic dziwnego, ponieważ jedyne, co zmieniło się względem poprzednich zwiastunów to rozpoczynające spot zdanie: „Why are you here?” („Dlaczego tu jesteś?”), wypowiedziane przez Luke’a Skywalkera w stronę Rey. Może nie jedyne, bo w telewizyjnym materiale pojawia się też odrobinę dłuższy fragment pojedynku Finna i kapitan Phasmy oraz nowe ujęcie z udziałem BB-8, jednak nie są to sceny rzucające nowe światło na fabułę „Ostatnich Jedi”. Podobnie zresztą jak rozmowa Luke’a z Rey, jednak w przypadku głównych bohaterów każde nowe słowo, które wypowiadają urasta do rangi przełomowej informacji na temat najnowszej części „Star Wars”. Wystarczy tutaj przypomnieć specjalne teasery zapowiadające nie sam film, a kolejny zwiastun filmu oraz szum wokół ujawnienia tajemnicy hełmu Kylo Rena.

hełm kylo rena Fot. foto: kadr z wideo

Jakkolwiek niedorzecznie brzmią tego typu rewelacje, trudno odmówić specom z Disney’a zmysłu marketingowego. Bardzo dobrze wiedzą bowiem, że legenda „Gwiezdnych Wojen” jest tak ogromna, że fanów ucieszy każdy, nawet najdrobniejszy news. A skoro obie strony się cieszą, to chyba nie ma czego się czepiać.

Premiera filmu „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi” zapowiedziana jest na 14 grudnia 2017 (w Polsce). Bilety na pierwsze pokazy 8. epizodu "Star Wars" są już dostępne w sprzedaży. 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.