Luke Skywalker wraca na pokład Sokoła Millenium w nowym spocie „Ostatnich Jedi”

Sergiusz Kurczuk
02.11.2017 09:44
Luke Skywalker wraca na pokład Sokoła Millenium w nowym spocie „Ostatnich Jedi” Fot. kadr z filmu Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi

Lucasfilm na dobre rozpoczyna akcję promocyjną filmu „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi”. W sieci pojawił się nowy spot, w którym widzimy całkiem nowe fragmenty nadchodzącego VIII epizodu gwiezdnej sagi. 

Do premiery filmu „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi zostało półtora miesiąca. VIII epizod sagi George'a Lucasa pojawi się w kinach już 14 grudnia 2017 roku. Do tej pory Lucasfilm oszczędnie dawkował kolejne informacje dotyczące filmu. Ale tuż przed premierą marketingowa maszyna ruszyła. W sieci pojawiła się zupełnie nowa zapowiedź, która w dużej mierze składa się z niepublikowanych wcześniej fragmentów „Last Jedi”. 

Szczegóły fabuły ciągle są jednak pilnie strzeżone. Ale na podstawie zwiastunów, spotów i rozmów z twórcami filmu, można wywnioskować pewne wątki, które pojawią się w „Ostatnich Jedi”. Wiemy, że Luke będzie trenował Rey na Ahch-To, Poe Dameron i Ruch Oporu przeniesie bazę z D’Qar na Crait, Finn i Rose wybiorą się na tajną misję, a Najwyższy Porządek zintensyfikuje atak na organizację księżniczki Lei. Jak te wątki zostaną powiązane? Jak się zakończą? 

W nowym spocie widzimy między innymi Luke'a Skywalkera, który po raz pierwszy od wielu lat wchodzi na pokład Sokoła Millenium, komnatę Snoke'a, której bronią członkowie Czerwonej Gwardii, Finna pilotującego pojazd podczas bitwy na Crait. Najbardziej emocjonujący jest koniec spotu, w którym Rey stawia czoła Luke'owi. Jeśli chodzi o dialogi, to większość, jest taka sama, jak w poprzednich zajawkach.

To nie koniec nowości. Na tegorocznym D23 Expo zaprezentowano kolejne nowe stworzenie, które dołączyło do fauny świata Star Wars. Jak podaje serwis Screen Rant, pojawiły się nowe szczegóły zwierzaków znanych jako Fathiery.

Last Jedi Fot. foto: materiały promocyjne

Finn i Rose we fragmencie filmów będą dosiadać tych stworzeń podczas wyprawy do Canto Bight - miasta kasyna, gdzie bawią się elity całej Galaktyki. Neal Scanlan, zajmujący się tworzeniem nowych stworów, rzucił nowe światło na Fathierów w rozmowie z Empire.

Fathiery mają moc i majestat podobny do samca lwa, połączoną z pięknem koni. To stworzenia wyścigowe, które się obstawia podczas gonitw i są przedmiotem trochę nieludzkiego traktowania. Wiemy, że jakikolwiek ich wizerunek w szerokim kadrze będzie efektem komputerowym, ale stworzyliśmy modele w prawdziwej skali na pierwsze spotkanie z Fathierem, więc można było zajrzeć przez drzwi stajni, a Finn mógł ich dotknąć i grać pośród nich. To niesamowite stworzenia. 

Jak widać, fanów „Gwiezdnych Wojen” czeka wiele atrakcji. Bilety (jeśli jeszcze są) możecie już kupić w przedsprzedaży. Miejmy nadzieję, że czas do premiery zleci z prędkością napędu nadprzestrzennego...

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.