18.04.2018 14:57

Luke Skywalker z przerośniętym mieczem świetlnym jako Mistrz Lasera w dziwnej przeróbce „Gwiezdnych Wojen”

W sieci pojawiła się kolejna parodia „Star Wars”. Zobacz teledysk do piosenki „The Last Laser Master”. 

Dirk Lasermaster: The Last Laser Master
foto: Auralnauts/YouTube

Oryginalne „Gwiezdne Wojny” to seria filmów, które wychowały wiele pokoleń. Historię walki Rebeliantów z Imperium i Jasnej strony Mocy z Ciemną znają tysiące fanów z najdalszych zakątków świata. Nie zawsze trzeba jednak podchodzić do sagi stworzonej przez George'a Lucasa poważnie. Czasem trochę humoru się przyda. Tak zapewne pomyśleli twórcy kanału YouTube Auralnauts, którzy zajmują się tworzeniem form wideo i muzyki. W serwisie pojawił się teledysk do piosenki „The Last Laser Master”, który w zabawny sposób ilustruje fragmenty potyczki na pustyni Tatooine z filmu „Powrót Jedi”

Dirk Lasermaster: „The Last Laser Master” - o co chodzi?

Piosenka trwająca prawie 4 minuty opowiada o tajemniczym Mistrzu Lasera, który pojawił się ponownie na świecie w obliczu zagrożenia. W teledysku jest nim oczywiście grany przez Marka Hamilla Luke Skuwalker, który walczy z ludźmi Jabby, by uwolnić towarzyszy przed śmiercią w paszczy Sarlacka. Dzięki umiejętnemu montażowi możemy podziwiać niesamowite kroki taneczne Luke'a oraz jego ogromny miecz świetlny, który jest tak potężny, że widać go aż z orbity planety. Broń czasami ma dwa ostrza i walka do złudzenia przypomina sceny z „Mrocznego Widma”

Teledysk do „The Last Laser Master” może wydawać się absurdalny i trochę dziwny. Ale w tym szaleństwie jest metoda. Auralnauts stworzyli trwającą 50 minut parodię „Powrotu Jedi”, zatytułowaną „Star Wars Ep 6: The Last Laser Master”. To właśnie z niej pochodzi teledysk do piosenki o brzmieniu hitów Franka Kimono. 

Trzeba przyznać, że niektóre dzieła internautów robią wrażenie, mimo swojego specyficznego charakteru. Kolejny oficjalny, poważny i prawdziwy film dziejący się w uniwersum „Gwiezdnych Wojen” to spin-off opowiadający o młodości Hana Solo. Do kin trafi już 25 maja 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Mark Hamill Star Wars Luke Skywalker