Luke i Leia zrobili sobie przejażdżkę Speederem po Nowym Jorku

Sergiusz Kurczuk
31.10.2017 15:03
Luke i Leia zrobili sobie przejażdżkę Speederem po Nowym Jorku Fot. Jesse

Luke i Leia postanowili wskoczyć na Speedera i przelecieć się ulicami Nowego Jorku. Niestety szybko złapali ogon w postaci żołnierzy Imperium. I do tego jeszcze ta policja!

Przełom października i listopada to wyjątkowy czas w roku. Szczególnie w życiu większości Amerykanów, którzy hucznie obchodzą Halloween. Jesse Wellens od jakiegoś czasu w wyjątkowy sposób podchodzi do celebrowania święta duchów. Kojarzycie kolesia, który przebrany za Silver Surfera lub Aladyna jeździ po Nowym Jorku? Tym razem prankster postanowił odtworzyć scenę z filmu „Powrót Jedi”, a konkretnie fragment, w którym Luke i Leia porywają imperialnego Speedera i ścigają się ze szturmowcami wśród gęstych lasów księżyca Endor. 

Żeby wcielić pomysł w życie, Wellens zbudował repliki filmowych Speederów, wykorzystując w tym celu motocykle. W końcu niedawno zmarły twórca kostiumu Dartha Vadera wyznał, że część stroju powstała z motocyklowego uniformu. Youtuber zatrudnił do roli Lei modelkę Carmellę Rose. Para ubrana jak rebelianci z filmu beztrosko jeździła po Wielkim Jabłku, aż natknęła się na patrol szturmowców i... policji. Wygląda na to, że nie tylko Sebastian Wardęga ma problem z funkcjonariuszami prawa.

Całe wydarzenie nagrał vloger Casey Neistat, który wystąpił też w roli szturmowca. Neistat zdradził również kulisy przedsięwzięcia w trwającym prawie 10 minut wideo. W filmie możemy zobaczyć, jak motocykle stworzone przez firmę Lithium Cycles, stały się pojazdami znanymi każdemu fanowi „Star Wars”.

Wybór motywu z „Gwiezdnych Wojen” zapewne nie był przypadkowy. Za trochę ponad miesiąc, bo już 14 grudnia 2017 roku, na ekrany kin wejdzie VIII epizod gwiezdnej sagi, zatytułowany „Ostatni Jedi”

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.