Lupita Nyong'o zasponsorowała pokaz „Black Panther” dla 600 dzieci z jej rodzinnego miasta

Kamil Kacperski
23.02.2018 16:33
Lupita Nyong'o zasponsorowała pokaz „Black Panther” dla 600 dzieci z jej rodzinnego miasta Fot. DANIEL LEAL-OLIVAS/AFP/EAST NEWS

Aktorka postanowiła pomóc dzieciakom z miasta Kisumu w obejrzeniu nowego filmu superbohaterskiego o królu Wakandy ze świata MCU.

„Black Panther” osiąga ogromne sukcesy na całym świecie - bije rekordy popularności, zdobywa dobre oceny od krytyków, a w niektórych miejscach na świecie traktowany jest jak ważne wydarzenie społeczne. Niektóry tak bardzo poważnie potraktowali film o superbohaterze, że postanowili wydać małą fortunę, aby pokazać produkcje tym mniej uprzywilejowanym.

Wśród nich znalazła się Lupita Nyong'o, która postanowiła zafundować pokaz „Black Panther” dla 600 dzieci pochodzących z jej rodzinnego miasteczka Kisumu znajdującego się w Kenii. O całym zajściu poinformowała na swoim Instagramie, udostępniając kilka zdjęć i filmików z wydarzenia:

Dołączyłam do #WyzwaniaCzarnejPantery i zafundowałam z pomocą mojej mamy pokaz filmu w Kisumu, w Kenii dla 600 dzieci. Chciałam, żeby dzieciaki z mojego rodzinnego miasteczka zobaczyły pozytywne obrazy zaprezentowane na dużym ekranie, a także superbohatera, z którym mogą się utożsamić. Nieważne gdzie żyjesz, również możesz pomóc dzieciom, które nie mogą zobaczyć tego filmu. Informacje dotyczące różnych kampanii na GoFundMe znajdziecie w moim biogramie.

Fundowanie pokazów „Black Panther” - czy faktycznie tak potrzebne?

foto: BRIAN ONGORO/AFP/EAST NEWS Fot. foto: BRIAN ONGORO/AFP/EAST NEWS

O ile pomaganie mniej uprzywilejowanym zawsze jest szlachetnym działaniem, o tyle można zastanowić się nad tym, czy dzieciaki w Kenii nie mają bardziej palących potrzeb niż zobaczenie filmu o marvelowskim superbohaterze. Powiedzmy sobie szczerze - chyba lepiej by było, gdyby #BlackPantherChallange polegało na kupowaniu jedzenia albo ubrań dla domów dziecka, a nie fundowaniu pokazów „Black Panther” dla młodzieży.

Poza tym, ciężko przyklaskiwać takiej inicjatywie, gdy gwiazdy fundują dzieciom pokaz filmu, w którym same występują. Wygląda to na dobrze zaplanowany publicity stunt, a nie na zwykłe, ludzkie ukazanie dobroci. Jest jeszcze kwestia tego, czy obejrzenie jednego filmu o czarnoskórym superbohaterze faktycznie będzie miało duży wpływ na życie młodych Afrykanów. Zwłaszcza, że T'Challa nie jest przeciętnym mieszkańcem Czarnego Kontynentu, tylko od małego jest uczony bycia królem, jednocześnie mieszkając w najbardziej zaawansowanym technologicznie państwie na świecie. Także mówienie o tym, że młodzi mogą w nim zobaczyć samych siebie, jest mocną przesadą.

Lupita Nyong'o niewątpliwie miała dobre chęci fundując pokaz dzieciakom ze swojego rodzinnego miasta, ale wydaje nam się, że mogła poświęcić zainwestowane pieniądze w jakiś bardziej szczytny cel.  

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.