Kevin Feige zapowiedział, ilu filmów Marvela rocznie mogą spodziewać się fani

Natalia Hluzow
02.05.2018 16:29
Marvel Studios|undefined Fot. kadr z wideo

Odkąd wyczekiwany „Avengers: Infinity War” trafił na ekrany kin, szef Marvel Studios bezustannie odpowiada na pytania o przyszłość MCU. Co zdradził tym razem?

Od czasu narodzin MCU w 2008 roku aż po rok 2016 w ramach filmowego uniwersum Marvela powstawały 1 lub 2 filmy rocznie. Sytuacja zmieniła się w roku 2017, kiedy swoje premiery mieli zarówno „Strażnicy Galaktyki vol.2”, „Spider-Man: Homecoming”, jak i „Thor: Ragnarok”. W 2018 roku władze Marvel Studios nie zamierzały zwalniać kroku. Świat ujrzał więc „Black Panthera” i „Avengers: Infinity War”, natomiast już w lipcu 2018 zadebiutują „Ant-Man and The Wasp” (w Polsce niestety dopiero w sierpniu 2018).

Kevin Feige, szef Marvel Studios, w wywiadzie dla magazynu Collider zdradził, czy w przyszłości liczba marvelowskich premier na rok będzie nadal się powiększać.

Kevin Feige o kolejnych filmach Marvela

Choć plany MCU na lata 2020-2022 są jeszcze dość mgliste, nie od dziś wiadomo, że po premierach „Captain Marvel”, „Avengers 4” i sequelu „Spider-Man: Homecoming” w 2019 roku, w roku 2020 czekają nas kontynuacje „Doctora Strange'a”, „Strażników Galaktyki” i „Black Panthera”. Zyskujący na popularności i na znaczeniu w grupie Thor również może doczekać się kolejnego filmu, zaś Black Widow ma wreszcie stać się bohaterką solowej produkcji. Nie zapominajmy też o całej zgrai niewykorzystanych jeszcze superherosów, potencjalnym filmie o samych superbohaterkach oraz o kontynuacjach przygód bohaterów początkujących na ekranie, jak np. Captain Marvel, a także o grupie X-Men, Deadpoolu i Fantastycznej Czwórce, którzy po przejęciu 20th Century Fox przez Disneya, prędzej czy później staną się członkami wielkiej filmowej rodziny Marvela. 

Ile filmów franczyzy będzie zatem trafiało rocznie na ekrany w kolejnej dekadzie XXI wieku? Główny strateg MCU opowiedział na to pytanie w wywiadzie dla magazynu Collider:

Wszystko zależy od tego, co stanie się z wielkimi umowami korporacji oraz jak będziemy zapatrywać się na rozrastanie się naszego studia. Naszym celem było zawsze realizowanie dwóch filmów rocznie, aż dotarliśmy naturalnie do miejsca, w którym czuliśmy, że jeśli nie zrobimy trzech filmów rocznie, zaczniemy się cofać, nie wykonując swojej roboty. Dla mnie całkiem komfortowym rozwiązaniem jest robienie trzech filmów rocznie, co robimy już od kilku lat. Jeśli dobijemy kiedyś do czterech, to tylko z bardzo ważnych powodów. 

Przyszłość MCU

Wszyscy, którzy po seansie „Infinity War” bali się o swoich ulubieńców, tak naprawdę już po wyjściu z kina powinni ze spokojem spojrzeć w przyszłość. MCU rośnie w siłę, planuje eksploracje nowych gatunków i na pewno przywróci jeszcze na ekran niejedną postać opłakaną w 3. części „Avengers”.

Jeśli zaś chodzi o pozostałych widzów, którzy obawiali się, że już niebawem w kinach nie będzie nic poza filmami Marvela - jak widać - również mogą spać spokojnie. Jeśli nawet na ekrany będą trafiały 4 filmy MCU rocznie, jeden film na kwartał to przecież żadna tragedia, prawda?

 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.