Anya Taylor-Joy w głównej roli "Mad Max: Furiosa". W obsadzie Chris Hemsworth i Yahya Abdul-Mateen II

Natalia Hluzow
14.10.2020 13:20
Anya Taylor-Joy jako Furiosa|undefined Fot. . Magnus Sundholm/REX/East News

Anya Taylor-Joy zagra tytułową bohaterkę filmu "Furiosa" - prequela oscarowej produkcji George'a Millera "Mad Max: Na drodze gniewu". Potwierdzono również, że w obsadzie filmu znajdą się Chris Hemsworth i  Yahya Abdul-Mateen II.

George Miller, twórca serii "Mad Max", wybrał obsadę filmu "Furiosa". W młodszą wersję Charlize Theron wcieli się Anya Taylor-Joy, która zyskała sławę dzięki filmom "New Mutants", "Glass", "Split" oraz nowej wersji "Emmy". Potwierdziły się również spekulacje dotyczące tego, że gwiazdor Marvela, Chris Hemsworth zagra w prequelu "Mad Max: Na drodze gniewu" jedną z głównych ról. W filmie wystąpi również Yahya Abdul-Mateen II, znany m.in. z "Aquamana" i serialu "Watchmen".

Furiosa obsada Fot. Matrix Media Group/face to face/FaceToFace/REPORTER/East News; MediaPunch/REX/Shutterstock/East News; Mayer/face to face/FaceToFace/REPORTER

"Mad Max": Anya Taylor-Joy jako Furiosa

George Miller długo zastanawiał się nad tym, kto powinien zagrać tytułową bohaterkę prequela "Na drodze gniewu". Szukał aktorki, która idealnie wpasowałaby się w postać ok. 20-letniej wojowniczki. Przez pewien czas rozważał nawet ponowne zatrudnienie Charlize Theron do roli Furiosy, czym była zainteresowana również sama aktorka. Ostatecznie porzucił jednak pomysł odmładzania 44-letniej gwiazdy za pomocą efektów specjalnych. 

Przeczytaj także

Pojawiały się też plotki, że rolę Furiosy zagra Jodie Comer znana przede wszystkim z serialu HBO "Obsesja Eve". Ostatecznie padło jednak na 24-letnią Anyę Taylor-Joy, która od czasu debiutu w "Czarownicy: Bajce ludowej z Nowej Anglii", wystąpiła w ponad 10 filmach i serialach. Mogliśmy ją podziwiać jako Casey Cooke w serii M. Night Shyamalana ("Split" i "Glass"), młodą mutantkę Illyanę Rasputin z uniwersum X-Men ("Nowi mutanci"), a także tytułową Emmę w najnowszej ekranizacji prozy Jane Austin. Zagrała także główne role w filmach "Morgan", "Panny z dobrych domów", "Tajemnica Marrowbone" oraz w miniserialu "Miniaturzystka". Już niebawem zobaczymy ją u boku Matta Smitha i Thomasin McKenzie w nowym filmie Edgara Wrighta "Last Night in Soho".

Przeczytaj także

"Furiosa" - co wiemy o prequelu filmu "Mad Max: Na drodze gniewu"?

"Furiosa" to prequel obsypanego Oscarami filmu "Mad Max: Na drodze gniewu", który weźmie pod lupę przeszłość bohaterki granej w 2015 roku przez Charlize Theron. George Miller w jednym z wywiadów dla portalu Deadline wyznał, że wraz z Nickiem Lathourisem, współautorem scenariusza, przygotowali szczegółową biografię każdej z postaci czwartego "Mad Maksa". Z samego filmu niewiele dowiedzieliśmy się jednak o przeszłości Furiosy. Teraz będziemy mieli szansę to nadrobić. Nowa produkcja Warner Bros. skupi się na historii Furiosy z czasów, zanim poznała Maksa Rockatansky'ego i połączyła z nim siły.

Reżyserem, scenarzystą i producentem "Furiosy" jest George Miller, który wyreżyserował wszystkie filmy z serii "Mad Max", również te z Melem Gibsonem. Koproducentem filmu będzie wieloletni współpracownik Millera, Doug Mitchell. Za scenografię odpowie Colin Gibson, za charakteryzację - Lesley Vanderwalt, za montaż - Margaret Sixel, dźwiękiem zajmie się Ben Osmo. Wszyscy pracowali z Millerem przy filmie "Mad Max: Na drodze gniewu", za co zostali nagrodzeni Oscarami. Prace nad prequelem produkcji są już na bardzo zaawansowanym etapie. Na razie nie wiadomo jednak, kiedy "Furiosa" trafi do kin.

Zobacz też: Naukowcy udowodnili, że filmów apokaliptycznych lepiej znoszą pandemię koronawirusa 

 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.