Mad Max istnieje! Został zatrzymany przez policję

Robert Skowronski
26.06.2017 10:17
Mad Max istnieje! Został zatrzymany przez policję Fot. kadr z filmu + Dzik Pejnta

To nie żart, a przynajmniej nie do końca. Na amerykańskich drogach można się natknąć na naprawdę dziwne przypadki.

„Mad Max: Na drodze gniewu” był ogromnym sukcesem artystycznym i komercyjnym. Obraz z 2015 roku zarobił 378 milionów dolarów na całym świecie przy budżecie 150 milionów. Obraz zgarnął m.in. 6 Oscarów, był typowany przez wielu krytyków jako najlepszy film roku - tego zdania był też Quentin Tarantino. Nic dziwnego, że zapisał się w świadomości widzów i to na tyle, że część z nich postanowiła być jak tytułowy bohater. Oczywiście nie można też zapomnieć o popkulturowej sile oryginalnej trylogii z Melem Gibsonem.

Skąd to przekonanie o oddziaływaniu postapokaliptycznego klasyka na ludzi? 39-letni Jack Lee Ernest został zatrzymany przez policję w stanie Kalifornia. Mężczyzna jechał swoim quadem trasą 59 w Barstow, aż do czasu, gdy zainteresował się nim zastępca szeryfa z San Bernardino.

Ernest zatrzymał się na poboczu, ale podjął próbę ucieczki. Oficjalnym powodem zainteresowania władz było „podejrzane zachowanie” 39-latka. Został przeszukany i tym samym wyszło na jaw, że podróżuje uzbrojony w kastety (co jest nielegalne) oraz z obrzynem (co jest jeszcze bardziej nielegalne). Jack Lee Ernest miał też przy sobie zestaw noży oraz amunicję. Zatrzymany tłumacząc się przyznał się do „stylizowania się na Mad Maxa”.

Cóż, droga do Valhalli zakończyła się ostatecznie w areszcie pod zarzutami posiadania nielegalnej broni. Nie wiadomo po co mężczyzna miał przy sobie mały arsenał. Być może chciał po prostu wyglądać „cool”? 

George Miller wyznał, że do spółki z Nico Lathourisem napisał dwa scenariusze, które miałyby posłużyć do stworzenia sequeli „Na drodze gniewu”. Jeden z nich nosiłby tytuł „Mad Max: The Wasteland”. Z kolei Tom Hardy powiedział, że jest gotowy na powrót na plan kolejnych odsłon postapokaliptycznego cyklu.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.