21.03.2017 10:49

Mads Mikkelsen: Czułem się jak idiota na castingu do filmu o superbohaterach

„Doctor Strange” to nie jedyny superbohaterski obraz, którym zainteresował się Mads Mikkelsen, ale w tym innym przypadku aktor nie miał zbyt dobrych doświadczeń.

Mads Mikkelsen: Czułem się jak idiota na castingu do filmu o superbohaterach
foto: kadr z filmu

Gwiazdor z takimi zasługami dla światowego kina nie potrzebuje chodzić na przesłuchania. W 2015 roku tak się jednak stało. Aktor pretendował do roli w „Fantastycznej czwórce”, zwycięzcy dwóch statuetek na rozdaniu Złotych Malin 2016. Coś od samego początku było nie tak z tym filmem, co potwierdza tylko relacja Madsa Mikkelsena z castingu:

"

Byłem na wielu fatalnych przesłuchaniach do ról. W tym przypadku był to mały pokój z biurkiem i kilkoma książkami. Chcieli, żebym odegrał scenę, w której są dwie linijki tekstu i to składające się ze słów „Bleurgh” i „Wracaj tu”, dodatkowo chowałem się za wyobrażoną palmą. Pytam więc: „Ludzie, czy możemy wybrać jakąś inna scenę do tego? Ta jest po prostu zje*ana”. Czujesz się jak idiota. "

I jak zakończyła się ta sytuacja?

"

Wyszedłem z castingu do „Fantastycznej czwórki”. Powiedziałem: „Nie mogę tego zrobić. Nie chodzi o was, przepraszam, ale to jest po prostu złe”. "

Wytwórnia 20th Century Fox, na fali sukcesów, jakimi okazały się w ostatnich latach m.in. ekranizacje „Iron Mana” czy „Avengers” liczyła na wielki zysk. Obraz w reżyserii Josha Tranka przy budżecie wynoszącym 120 milionów dolarów zdołał jednak zarobić na całym świecie zaledwie 168 milionów, zaś krytycy nie zostawili na filmie suchej nitki.

Mimo to w planach jest „Fantastyczna czwórka 2”. Simon Kinberg, autor scenariusza, pragnie zrealizować kontynuację, która ma być zdecydowanie lepsza:

"

Chcemy zrobić kolejną produkcję o Fantastycznej czwórce. Michael B. Jordan, Miles Teller, Kate Mara i Jamie Bell to świetni aktorzy; kochamy tę obsadę. I uwielbiam komiks, prawie tak mocno, jak X-Menów. Postaramy się w lepszy sposób oddać esencję tej historii, która jest zdecydowanie inna, niż X-Meni - zabawniejsza i bardziej optymistyczna. Moim zdaniem staraliśmy się stworzyć zbyt mroczny film i odbiegliśmy za bardzo od komiksu. "

Kogo mógł zagrać Mads Mikkelsen?

Robert Skowronski
Tagi: News Mads Mikkelsen