27.02.2018 16:03

Magia na „Czarnej Polanie”. Tomasz Bagiński zaprezentował nową animację

Słynny reżyser i animator sięgnął po tematykę mitologiczną i przedstawił niezwykłe spotkanie natury i człowieka. W ścieżce dźwiękowej filmu słyszymy muzykę Kayah i Atanasa Valkova.

Magia na „Czarnej Polanie”. Tomasz Bagiński zaprezentował nową animację
foto: kadr z wideo

„Czarna Polana” to coś więcej, niż film – w tym wyjątkowym projekcie artystycznym przenikają się animacja, muzyka i taniec. Stworzyły go agencja K2 i studio Platige Films.

Reżyserem i twórcą scenariusza jest Tomasz Bagiński, reżyser i animator, nominowany w 2002 roku do Oscara za film animowany „Katedra”. Nad animacją pracowało 6 animatorów. Ścieżkę dźwiękową tworzy kompozycja Atanasa Valkova, zaśpiewana przez Kayah. Choreografię opracowała natomiast Katarzyna Kizior.

Film opowiada historię spotkania natury, personifikowanej przez boginię Gaję i człowieka, którego symbolem jest Kowal. Tytułową Czarną Polanę stopniowo wypełnia miłość dwojga bohaterów.

Tomasz Bagiński w materiałach prasowych mówi o animacji:

"

To jest bardzo specyficzny projekt, którego pomysł zrodził się ze zderzenia technologii i natury. Z animatorami pracującymi przy projekcie pomyśleliśmy, że również te techniki, które zostaną wykorzystane w animacji, powinny odnosić się do natury i tradycyjnych form animacji. Artystów grafików, których zaprosiliśmy do projektu, łączy pewien rodzaj olbrzymiej miłości do formy, jaką jest animacja. "

Film można obejrzeć na YouTube:

Tomasz Bagiński obecnie zaangażowany jest w produkcję serialu „Wiedźmin” dla platformy Netflix. W ostatnich latach realizował także cykl filmów „Legendy polskie”.

Maciej Koprowicz
Tagi: Tomasz Bagiński Film