Magneto z „X-Men” w Prószkowie

Robert Skowronski
20.05.2016 08:19
Magneto z „X-Men” w Prószkowie Fot. kadr z wideo + Prószkowski Mistrz Pejnta

Polskich wątków w kinie amerykańskim można było znaleźć wiele. Wraz z premierą „X-Men: Apocalypse” otrzymaliśmy kolejny...

Rozgrywa się on w znajdującym się w województwie opolskim Prószkowie i jest związany z Magneto. Postać grana przez Michaela Fassbendera zniknęła z pola widzenia mutantów już jakiś czas temu. Teraz żyje on we wspomnianym mieście nosząc się w podkoszulku i flaneli odwiesiwszy wcześniej pelerynę do szafy. Magneto założył rodzinę, doczekał się potomstwa i pracuje w fabryce stali, jednak szczęśliwe życie nie trwa wiecznie...

Według relacji krytyków, którzy mieli okazję zobaczyć nowe dzieło Bryana Singera, akcja rozgrywająca się w Prószkowie trwa na ekranie przez około 10 minut. Możemy też usłyszeć sporo języka polskiego padającego z ust kilku aktorów, w tym też Michaela Fassbendera! Odtwórca roli Magneto według niektórych kala naszą mowę, przez co widz znad Wisły będzie miał problemy z potraktowaniem na poważnie próby oddania silnych emocji w tych sekwencjach. Prószków w oczach Bryana Singera bardziej przypomina z kolei skansen lub wieś z najbardziej zapomnianego skrawka naszej ojczyzny niż miasto z początku lat 80. XX wieku.

Część jednak uważa, że Fassbender poradził sobie bardzo dobrze zważywszy zwłaszcza na trudność w opanowaniu naszego języka. Aktor nie tylko mówi po polsku, ale i śpiewa. Co prawda w wideo udostępnionym przez 20th Century FOX Fassbender wypowiada jedynie „Henryk” ze słów, które byłyby znajome polskiemu uchu, ale możemy zobaczyć jego prószkowskich znajomych z pracy, którzy używają naszej mowy. Chłopy jak dęby - tak musi wyglądać polski robotnik w oczach amerykańskiego reżysera.

„X-Men: Apocalypse” miał swoją premierę 20 maja 2016 roku. Przed udaniem się do kina możecie zobaczyć pełny zwiastun produkcji, ten w stylu kreskówek z lat 90. i w wersji LEGO.

Jennifer Lawrence zapowiedziała już, że ma zamiar wystąpić w kolejnej odsłonie filmu o mutantach. Ma jednak pewien warunek, jeżeli ma do tego dojść:

Fassbender, McAvoy i ja rozmawialiśmy o tym mówiąc sobie nawzajem „Masz zamiar wrócić? Nie wiem. Wrócę, jeśli ty też to zrobisz”. Fox powinien być przerażony naszą umową, ponieważ ostatecznie ustaliliśmy, że jeśli jedno z nas nie wróci, reszta też tego nie zrobi. Kocham tę postać i fanów, ale w pewnym momencie zdajesz sobie sprawę jak ważny jest rok z twojego życia, jak ważne są trzy miesiące z twojego życia.

Bryan Singer zapowiedział, że w kolejnej części, która będzie się toczyć w latach 90., pojawi się wątek kosmiczny. Został on już pokazany w komiksach, a reżyser postrzegając siebie jako miłośnika „Star Treka” i „Gwiezdnych wojen”, z ochotą zająłby się przedstawieniem swojej międzygalaktycznej wizji.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.