04.10.2019 13:43

Maisie Williams opowiedziała o problemach z dorastaniem podczas pracy nad "Grą o tron"

Aktorka zdradziła, że gdy zaczęła przechodzić przez proces dojrzewania w trakcie pracy nad "Grą o tron", to była bliska załamania nerwowego. Wszystko dlatego, że twórcy musieli ukrywać jej coraz bardziej widoczne fizyczne cechy kobiece.

Maisie Williams
foto: Steve Jennings/Getty AFP/East News

Maisie Wiliams jest jedną z aktorek, która przetrwała całe 8 sezonów "Gry o tron". Zaczęła swoją przygodę z serialem, gdy miała 14 lat, więc w trakcie wielu lat mogliśmy oglądać jej ewolucję od młodej dziewczyny do dorosłej kobiety. Ten ciekawy proces nie był jednak zbyt przyjemny dla aktorki, która przyznała niedawno, że przez wiele miesięcy czuła się bardzo niekomfortowo w swojej skórze.

Gra o tron - Maisie Williams o dorastaniu na oczach widzów

W trakcie 2. i 3. sezonu "Gry o tron" Arya Stark starała się udawać chłopca, aby uniknąć śmierci z rąk Lannisterów, którzy zamordowali jej ojca Neda, a później również i matkę Catelyn oraz starszego brata Robba. Williams wyznała w rozmowie z magazynem Vogue, że nagrania do tych epizodów były dla niej wyjątkowo ciężkie ze względu na proces dojrzewania, który powodował zmiany w jej ciele:

"

Około nagrań do 2. albo 3. sezonu zaczęłam dojrzewać i stawać się kobietą. Arya wciąż jednak starała się udawać chłopca, by uniknąć niebezpieczeństwa. Wciąż miałam krótkie włosy, a twórcy wciąż wrzucali mi na twarz brud, a także dodawali cień na nos, przez co wydawał się być bardzo szeroki i wyglądałam męsko. 

Oprócz tego musiałam nosić pasek zawieszony przez klatkę piersiową, żeby spłaszczyć jakiekolwiek efekty rozwoju moich piersi. I tak przez pół roku, to było straszne i przez to było mi bardzo przykro. Wstydziłam się tego. "

Foto: kadr z serialu "Gra o tron"/ HBO
Foto: kadr z serialu "Gra o tron"/ HBO
Przeczytaj także Znamy laureatów 71. edycji nagród Emmy. "Gra o tron" najlepszym serialem

Aktorka przyznała również, że zdobycie sławy przez "Grę o tron" w tak młodym wieku nie było do końca fantastycznym przeżyciem:

"

Momentami było tak źle, że zaczynałam czekać na negatywne emocje, żeby móc się ukryć w tej dziurze smutku. "

"Gra o tron" dobiegła końca w maju 2019 roku po 8 sezonach. Finałowa seria nie spotkała się z gorącym przyjęciem ze strony fanów, którzy denerwowali się na sporo nielogiczności i szybkie rozwiązanie konfliktów budowanych przez lata. To było spowodowane przez mniejszą ilość odcinków (6 epizodów w porównaniu do 10, które liczyły sezony 1-6). Mimo to, program zdobył jednak m.in. Emmy za najlepszy serial 2019 roku. 

Zobacz także: "Gra o tron" - Maisie Williams opowiedziała o swojej scenie seksu z serialu

Tagi: Seriale Gra o tron Maisie Williams