13.11.2019 10:23

"Mała Syrenka" - wybrano odtwórcę Księcia Eryka w aktorskiej wersji filmu

Już niedługo na ekrany kin trafi aktorska wersja filmu "Mała Syrenka". W końcu wybrano aktora, który wcieli się w ukochanego głównej bohaterki - Księcia Eryka.

Mała Syrenka
foto: kadr z filmu Mała Syrenka

Wiemy, kto zagra miłość Arielki w aktorskiej wersji "Małej Syrenki". Twórcy filmu zadecydowali, że Księcia Eryka zagra Jonah Hauer-King.

"Mała Syrenka" - Jonah Hauer-King jako Książę Eryk

Informację o nowym członku obsady "Małej Syrenki" podał serwis Variety. 24-letni aktor do tej pory nie był znany szerszej publiczności. Rok 2019 okazał się jednak dla niego przełomowy, ponieważ dostał większe role. Wcielił się między innymi w jednego z głównych bohaterów w filmie familijnym "O psie, który wrócił do domu". Wystąpi też w jednej z ról w filmie "Małe kobietki", który wejdzie na ekrany polskich kin w styczniu 2020 roku.

Małe kobietki

Już niedługo będzie miał okazję sprawdzić się w o wiele większej roli. Wystąpi u boku Halle Bailey, która zagra Arielkę. Hauer-King dołączył do Javiera Bardema (Król Tryton), Jacoba Tremblaya (Florek), Awkwafiny (Blagier), Daveeda Diggsa (Sebastian) oraz Melissy McCarthy (Urszula).

Mała Syrenka
Mała Syrenka
Przeczytaj także Aktorka, wcielająca się w Arielkę broni wyboru Halle Bailey do nowej wersji "Małej Syrenki"

Reżyserem aktorskiej "Małej Syrenki" został Rob Marshall - filmowiec odpowiedzialny za ostatnie remaki serii "Marry Poppins". To bardzo dobry wybór, biorąc pod uwagę, że reżyser został nominowany do Oscara za słynny musical "Chicago". Scenariusz stworzył David Magee ("Życie Pi"). Za muzykę odpowiedzą Lin-Manuel Miranda i Alan Menken, więc piosenki będą miksem klasycznych i całkiem nowych utworów.

Harry Styles
Harry Styles
Przeczytaj także Wiemy, dlaczego Harry Styles odrzucił rolę księcia Eryka w "Małej Syrence"

Czy Jonah Hauer-King pasuje do roli Księcia Eryka?

"Mała Syrenka" - kiedy premiera?

Oryginalny hit Disneya z 1989 roku został oparty na jednej ze słynnych baśni Hansa Christiana Andersena. Historia w "Małej Syrence" opowiada o 16-letniej księżniczce podmorskiego władcy, która marzy, by pozbyć się rybiego ogona i zostać człowiekiem. Nie zdradzono jeszcze, kiedy zobaczymy aktorską wersję filmu. Wiadomo, że "Mała Syrenka" ma zadebiutować na początku 2020 roku.

Mała Syernka
Mała Syernka
Przeczytaj także "Mała Syrenka": Jak aktorski remake poradzi sobie z problemem, który wszyscy przeoczyli?

Zobacz też: "Mała Syrenka" - czy Gordon Ramsay pojawi się w filmie?

Tagi: News Disney Mała Syrenka