05.03.2019 11:29

Małgorzata Szumowska reżyseruje anglojęzyczny film. W obsadzie gwiazda "Gry o tron"

W międzynarodowej obsadzie aktorzy znani z filmów: "Kraina jutra", "Zabicie świętego jelenia" oraz serialu "Gra o tron" i jego nadchodzącego prequela. Film będzie nosił tytuł "The Other Lamb".

Małgorzata Szumowska
foto: WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Najczęściej nagradzana polska reżyserka, Małgorzata Szumowska, powraca z największą produkcją w karierze. Producentami jej najnowszego dzieła, thrillera "The Other Lamb", są David Lancaster i Stephanie Wilcox z Rumble Films (autorzy sukcesu oscarowego "Whiplash" i kultowego hitu "Drive"), Aoife O’Sullivan i Tristan Orpen Lynch z Subotica ("Panna Julie") oraz Marie Gade Denessen z Zentropy ("Dom, który zbudował Jack"). Koproducentem filmu jest firma Umedia (twórcy "Mandy" z Nicolasem Cage’em).

Małgorzata Szumowska tworzy nowy film

Scenariusz "The Other Lamb" napisała australijska scenarzystka Catherine S. McMullen. Został on uhonorowany prestiżowymi nagrodami Black List i Blood List - wyróżnieniami dla najlepszego niezrealizowanego scenariusza oraz najlepszego scenariusza z gatunku thriller/dark fantasy/horror. W przeszłości nagrody te otrzymały scenariusze do takich filmów, jak: "Czarny łabędź", "Django", "Nowy początek" czy "Wilk z Wall Street".

image001

W obsadzie filmu znaleźli się, między innymi: wschodząca gwiazda Hollywood Raffey Cassidy, znana z filmów "Kraina jutra", "Królewna Śnieżka i Łowca" oraz "Zabicie świętego jelenia", aktor Michiel Huisman, czyli Daario Naharis z "Gry o tron" oraz Denise Gough ("Też go kocham", "Colette"), którą będzie można oglądać również w zbliżającym się prequelu "Gry o tron". Tematem thrillera "The Other Lamb" jest budząca się seksualność i przemiana dziewczyny w kobietę. Film jest pierwszą anglojęzyczną produkcją w karierze dwukrotnej zdobywczyni Srebrnego Niedźwiedzia. 

Twarz Małgorzata Szumowska
Twarz Małgorzata Szumowska
Przeczytaj także „Twarz”, reż. Małgorzata Szumowska [RECENZJA]

Nowy film Szumowskiej - o czym jest i kiedy premiera?

"The Other Lamb" to historia Selah (Raffey Cassidy) - młodej dziewczyny, wychowanej w kulcie, któremu przewodzi tajemniczy Shepherd (Michiel Huisman). Będąc oddaną wyznawczynią, Selah dostępuje zaszczytu uczestnictwa w świętym rytuale. W jego trakcie doświadcza wstrząsającego i mistycznego przeżycia. Zaczyna mieć wizje, które nie tylko poddają w wątpliwość otaczającą ją rzeczywistość, ale również wszystkie dotychczasowe nauki Shepherda.

Zdjęcia do filmu ruszyły 11 lutego i są kręcone w Irlandii. Za kamerą "The Other Lamb" stanął Michał Englert.

Kamil Kacperski
Tagi: News Małgorzata Szumowska