16.10.2020 10:46

"Mandalorian" doczeka się filmu? Favreau i Pascal komentują przyszłość serii

Już pod koniec października 2020 roku zadebiutuje 2. sezon popularnego serialu "The Mandalorian", który będzie kontynuował historię Mando i Baby Yody. A jak wygląda przyszłość serii?

"Mandalorian" doczeka się filmu? Favreau i Pascal komentują przyszłość serii
foto: CAP/RFS/Capital Pictures/East News

Na ten temat wypowiedzieli się Pedro Pascal i Jon Favreau, czyli gwiazdor i główny twórca serialu "The Mandalorian". Na razie panowie zdradzili, że w planach jest niewątpliwie 3. sezon, do którego zdjęcia mają ruszyć jeszcze w 2020 roku! A oprócz tego? Obydwaj są podobnego zdania - na razie trudno jest określić dalszą przyszłość serii, ponieważ ze względu na streaming, zasady branży filmowej się zmieniły.

Mandalorian doczeka się pełnometrażowego filmu?

Favreau powiedział w rozmowie z Variety, że wiele się nauczył podczas pracy nad "Iron Manem" i "Iron Manem 2", które zapoczątkowały Marvel Cinematic Universe. Być może tamten sukces wpłynie na rozszerzenie "The Mandaloriana":

"

Nauczyłem się dużo ze swojego doświadczenia w Marvelu, gdzie to było bardzo organiczne. Rzucaliśmy okiem na pełną historię i postaci, które potem mogłyby zacząć pracować razem, ale nie zapominaliśmy też o pojedynczych historiach innych bohaterów, tworzących swoją zamkniętą całość. Kluczową sprawą jest utrzymywanie wysokiego poziomu i nigdy nie schodzenie poniżej niego i niezapominanie o tym, co sprawiło, że ludzie pokochali serię filmów, czy serial. "

"The Mandalorian" doczekał się nowych, świetnych plakatów, promujących 2. sezon
"The Mandalorian" doczekał się nowych, świetnych plakatów, promujących 2. sezon
Przeczytaj także "The Mandalorian" doczekał się nowych, świetnych plakatów, promujących 2. sezon

Niedługo premierę będzie miał serial "WandaVision", czyli pierwsza produkcja ze świata MCU, która swój debiut zaliczy na platformie streamingowej. Favreau zauważył, że być może taki los spotka również popularny serial o łowcy nagród i jego przybranym dzieciaku:

"

Linia się teraz zaciera. Rzeczy, które wcześniej były tylko na ekranach kin, są teraz tworzone na potrzeby streamingu i myślę, że odwrotne sytuacje również mogą działać. Na razie nie mamy pośpiechu, by to zrealizować, ale jesteśmy otwarci na różne propozycje. To jest też ekscytujące - nie wiemy, gdzie nas poniesie historia, ale świetnie jest mieć w głowie taką dowolność formy, bo obecnie nie ma żadnych sztywnych zasad. "

The Mandalorian
The Mandalorian
Przeczytaj także Mando i Baby Yoda zwiedzają wszechświat w pierwszym zwiastunie 2. sezonu "The Mandalorian"

A co na to Pedro Pascal? Aktor jasno wyjaśnił, że bardzo chętnie wystąpiłby w filmie o Mandalorianie, ale na razie wie, że takich planów nie ma:

"

Ta robota jest piękna i chętnie zobaczyłbym efekty naszej pracy na dużym ekranie. Ale jednocześnie to funkcjonuje tak dobrze w obecnej formie, że nie wiem, czy chciałbym to zmieniać i może zepsuć. Wiem na pewno, że to wyzwanie zostałoby wypełnione. To nie jest tak, że twórcy nie wiedzieliby, co robią. Jeśli ktokolwiek ma to zrobić, to tylko oni! "

Tak jak wspomnieliśmy, 2. sezon "The Mandalorian" ma zadebiutować na Disney+ już 30 października 2020 roku. 

Baby Yoda - kadr z serialu The Mandalorian
Baby Yoda - kadr z serialu The Mandalorian
Przeczytaj także Co Baby Yoda ma pod ubrankiem? Concept art z serialu "The Mandalorian" zdradza odpowiedź na to pytanie

Czekasz na drugi sezon "The Mandalorian"?

Tagi: Seriale The Mandalorian Disney Plus