Mara Jade w „Gwiezdnych Wojnach IX”. Czy w kolejnym epizodzie zobaczymy żonę Luke'a Skywalkera?

Sergiusz Kurczuk
26.07.2018 14:48
Mara Jade w „Gwiezdnych Wojnach IX”. Czy w kolejnym epizodzie zobaczymy żonę Luke'a Skywalkera? Fot. kadr z komiksu Star Wars: Mara Jade - By The Emperor's Hand #2

Fani „Gwiezdnych Wojen” wciąż liczą na to, że w 9. epizodzie pojawi się Mara Jade - żona Luke'a Skywalkera, która zadebiutowała w książkach i komiksach „Star Wars”. Głos w sprawie zabrał Timothy Zahn - twórca postaci. 

Kiedy studio Lucasfilm po latach przerwy ogłosiło, że powstanie nowa trylogia „Gwiezdnych Wojen” i to w dodatku dziejąca się po wydarzeniach z oryginalnych filmów, fani uniwersum stworzonego przez George'a Lucasa zapłonęli nadzieją, że w końcu zobaczą historie opisane w książkach i komiksach. Niestety po przejęciu praw do „Star Wars” przez Disneya, wszelkie opowieści dotyczące bohaterów serii ukazujące się w tak zwanym Expanted Universe przestano uznawać za zgodne z kanonem. Z tego powodu filmy J.J Abramsa i Riana Johnsonsa znacznie odbiegają od tego, czego spodziewała się część miłośników „Star Wars”. Między innymi z tego powodu w nowej trylogii nie pojawiła się żona Luke'a Skywalkera - Mara Jade. 

„Gwiezdne Wojny” - kim jest Mara Jade?

Bohaterka zadebiutowała w roku 1991 na kartach książki „Star Wars: Heir to the Empire” autorstwa Timothy'ego Zahna. Wypełniała pustkę ziejącą w uniwersum „Star Wars”. Była silną złożoną kobietą, która początkowo stała się prawą ręka Imperatora. Spod uroku Palpatine'a uwolnił ją w końcu Luke Skywalker i z czasem para pobrała się oraz spłodziła syna o imieniu Ben Skywalker. Losy filmowego Luke'a znacznie różnią się od tego, co pojawia się w Expanted Universe. Jedi prawdopodobnie był kawalerem, a do tego był zgorzkniałym starcem, który zaszył się na samotnej wysepce i odciął się od Mocy. Finalnie umarł w walce z Kylo Renem, rozczarowując część widzów filmu „Ostatni Jedi”

Star Wars: Mara Jade - By The Emperor's Hand Fot. foto: kadr z komiksu Star Wars: Mara Jade - By The Emperor's Hand #2

„Gwiezdne Wojny IX” - czy Mara Jade wystąpi w filmie?

Osoby, które zaakceptowały, że Expanted Universe to odrębny świat, który obecnie nie ma nic wspólnego z kanonem „Star Wars”, miały nadzieję, że Mara Jade pojawi się przynajmniej jako Easter egg. Do tej pory postać nie wystąpiła jednak w żadnej produkcji. Przyczyną może być sam twórca postaci. Podczas wywiadu w podcaście Talking Bay 94, Zahn został zapytany o ewentualny występ Mary Jade w kolejnej części „Gwiezdnych Wojen”. Okazuje się, że pisarz chce, by Jade była pełnoprawną postacią, a nie jedynie oczkiem puszczonym w kierunku fanów. 

Jeśli byłoby ogólne lub bardziej naturalne miejsce na umieszczenie jej w historii obiecuję ludziom, że przedstawię pomysł ludziom odpowiedzialnym za historie w Lucasfilm i wtedy zostawię ewentualne umieszczenie jej w filmie ich decyzji. 

Czyżby plotki dotyczące castingu do najnowszego epizodu „Gwiezdnych Wojen” okazały się nieprawdziwe? Jakiś czas temu pojawiła się informacja, że twórcy filmu poszukują aktorki do roli o imieniu Mara. Fani natychmiast połączyli postać z Marą Jade. Czy bohaterka pojawi się we wciąż niezatytułowanej 9. części „Star Wars”? Przekonamy się w grudniu 2019 roku, kiedy produkcja trafi do kin. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.