Czy Mara Jade pojawi się w IX epizodzie „Star Wars”?

Natalia Hluzow
23.04.2018 14:55
Mara Jade|undefined Fot. kadr z wideo "Kim Jest... Mara Jade | Gwiezdne Wojny"

Trwają przygotowania do realizacji IX epizodu „Star Wars”. J.J. Abrams kompletuje właśnie obsadę do nowych ról, wśród których znalazła się bardzo interesująca pozycja.

Portal The Hashtag Show poinformował, że w związku z przygotowaniami do pracy na planie 9. części „Gwiezdnych wojen”, ogłoszono casting na nowe postaci, które mają pojawić się w filmie. Opis jednej z nich jasno sugeruje, że w produkcji zamykającej nową trylogię „Star Wars” może pojawić się bardzo ważna postać z Expanded Universe. 

Losy Expanded Universe pod władzą Disneya 

Zanim Disney przejął prawa do opowieści osadzonych dawno, dawno temu w odległej galaktyce, wokół filmów rozrosło się kanoniczne Expanded Universe, czyli rozszerzone uniwersum, zwane dziś legendami. W 2014 roku Disney ogłosił, że EU nie należy do kanonu, w którym od teraz będą pojawiać się tylko nowe, zatwierdzone przez wytwórnię powieści.

Niemniej, twórcy nowych filmów z serii „Star Wars” czynią czasem ukłon w stronę starych publikacji i wprowadzają na ekrany znane z dawnych książek i komiksów postaci. W ten sposób do nowego kanonu dostał się admirał Thrawn, w „Solo: A Star Wars Story” spotkamy duet Tag i Bing, nie wspominając już o Kylo Renie, czyli Benie Solo, który jest zlepkiem kilku postaci znanych z EU. Czyżby teraz przyszedł czas na kolejną ważną postać?

Mara Jade będzie bohaterką 9. części „Gwiezdnych wojen”?

Odkąd pojawiły się informacje, że Tag i Bing wystąpią w „Solo: A Star Wars Story”, zaczęto spekulować, czy w nowych filmach pojawią się też inni bohaterowie EU. Oczywiście fani najchętniej zobaczyliby na ekranie słynną Marę Jade, żonę Luke’a Skywalkera, która wcześniej działała na zlecenie Imperatora Palpatine’a. Informacje ujawnione przez The Hashtag Show sugerują, że cierpliwość fanów może wreszcie zostać wynagrodzona.

J.J. Abrams do 9. części „Gwiezdnych wojen” poszukuje bowiem 40-50 letniej kobiety do ważnej roli żeńskiej o pseudonimie „MARA”. Nie wiadomo oczywiście, czy chodzi o Marę Jade, a jeśli nawet – jak bardzo zostanie zmieniona jej postać. Pamiętajmy, że w kanonicznej powieści opartej na „Ostatnich Jedi” jako żona Luke'a pojawia się Camie Lonezoner. Z drugiej strony, pamiętajmy też, że pojawia się ona jedynie w śnie bohatera. Do pojawienia się Mary Jade należy mimo wszystko podchodzić z dystansem, biorąc pod uwagę również to, że przy tak dużych i owianych tajemnicą produkcjach czasem stosuje się fałszywe imiona bohaterów, by uniknąć przecieków. Ale jeśli nie…

Mara Jade mogłaby pojawić się po odejściu swojego ukochanego Luke’a Skywalkera, by wspierać Rey. Co więcej, mogłaby okazać się jej prawdziwą matką! Zwyczajne pochodzenie głównej bohaterki nowej trylogii „Star Wars” nigdy nie wydawało się przecież prawdopodobne, a Mara Jade i Luke Skywalker idealnie pasowaliby na rodziców byłej zbieraczki złomu…

Niestety, na rozwiązanie tej zagadki przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Zdjęcia do 9. części „Gwiezdnych wojen” mają rozpocząć się w lipcu 2018 roku. Premiera filmu zapowiedziana jest na 19 grudnia 2019.

 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.