Marcin Dorociński gwiazdą amerykańskiego serialu Netfliksa
19.09.2019 11:52
Marcin Dorociński gwiazdą amerykańskiego serialu Netfliksa Fot. Michal Wozniak/East News

To początek międzynarodowej kariery Marcina Dorocińskiego? Aktor pochwalił się właśnie, że zagra jedną z głównych ról w zapowiadanej na 2020 rok produkcji „The Queen’s Gambit”.

Polscy aktorzy coraz śmielej poczynają sobie w Stanach Zjednoczonych. Ogromna szansa stoi przed Tomaszem Kotem, który wcieli się w Nikolę Teslę w biograficznej opowieści pod tytułem „Nikola”.

Kot został dostrzeżony i doceniony po roli w nominowanej do Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny „Zimnej wojnie”.

Przeczytaj także

Marcin Dorociński jest doskonale znany fanom polskiej kinematografii. Aktor będzie mógł zademonstrować swój talent w USA dzięki współpracy z Netfliksem.

Marcin Dorociński w serialu Netfliksa „The Queen’s Gambit”. Kogo zagra?

Informacje o angażu aktor pojawiła się na jego oficjalnym profilu na Instagramie.

Jak podano, Marcin Dorociński na planie zdjęciowym spędzi łącznie 20 dni. Serial „The Queen’s Gambit” ma liczyć sobie 6 odcinków, polski aktor wcieli się w największego przeciwnika głównej bohaterki, granej przez znaną ze „Split” i „Glass” Anyę Taylor-Joy.

Powieść „The Queen’s Gambit” autorstwa Waltera Tevisa. Opowiada historię zagubionej życiowo dziewczyny z sierocińca, która odnajduje sens istnienia w grze w szachy. Szybko staje się mistrzynią, a grany przez Marcina Dorocińskiego Borgov staje się dla niej przeciwnikiem, z którym nie może sobie poradzić, wpędzając jeszcze głębiej w objęcia alkoholu i innych używek.

Reżyserem serialu „The Queen’s Gambit” kręconego dla Netfliksa jest Scott Frank, twórca „Świadka bez pamięci” i „Krocząc wśród cieni” oraz współautor scenariusza do „Raportu mniejszości”, „Tłumaczki” i „Logan. Volverine”.

Na swój debiut w serialu Netfliksa czeka Joanna Kulig. Aktorka gra jedną z głównych ról w serialu „The Eddy”.

Zobacz także: "The Eddy": Joanna Kulig zagra jedną z głównych ról w nowym serialu Netfliksa

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.