19.09.2019 11:52

Marcin Dorociński gwiazdą amerykańskiego serialu Netfliksa

To początek międzynarodowej kariery Marcina Dorocińskiego? Aktor pochwalił się właśnie, że zagra jedną z głównych ról w zapowiadanej na 2020 rok produkcji „The Queen’s Gambit”.

Marcin Dorociński
foto: Michal Wozniak/East News

Polscy aktorzy coraz śmielej poczynają sobie w Stanach Zjednoczonych. Ogromna szansa stoi przed Tomaszem Kotem, który wcieli się w Nikolę Teslę w biograficznej opowieści pod tytułem „Nikola”.

Kot został dostrzeżony i doceniony po roli w nominowanej do Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny „Zimnej wojnie”.

Tomasz Kot
Tomasz Kot
Przeczytaj także Tomasz Kot jako Nikola Tesla w biograficznym filmie o serbskim wynalazcy

Marcin Dorociński jest doskonale znany fanom polskiej kinematografii. Aktor będzie mógł zademonstrować swój talent w USA dzięki współpracy z Netfliksem.

Marcin Dorociński w serialu Netfliksa „The Queen’s Gambit”. Kogo zagra?

Informacje o angażu aktor pojawiła się na jego oficjalnym profilu na Instagramie.

Jak podano, Marcin Dorociński na planie zdjęciowym spędzi łącznie 20 dni. Serial „The Queen’s Gambit” ma liczyć sobie 6 odcinków, polski aktor wcieli się w największego przeciwnika głównej bohaterki, granej przez znaną ze „Split” i „Glass” Anyę Taylor-Joy.

Powieść „The Queen’s Gambit” autorstwa Waltera Tevisa. Opowiada historię zagubionej życiowo dziewczyny z sierocińca, która odnajduje sens istnienia w grze w szachy. Szybko staje się mistrzynią, a grany przez Marcina Dorocińskiego Borgov staje się dla niej przeciwnikiem, z którym nie może sobie poradzić, wpędzając jeszcze głębiej w objęcia alkoholu i innych używek.

Reżyserem serialu „The Queen’s Gambit” kręconego dla Netfliksa jest Scott Frank, twórca „Świadka bez pamięci” i „Krocząc wśród cieni” oraz współautor scenariusza do „Raportu mniejszości”, „Tłumaczki” i „Logan. Volverine”.

Na swój debiut w serialu Netfliksa czeka Joanna Kulig. Aktorka gra jedną z głównych ról w serialu „The Eddy”.

Zobacz także: "The Eddy": Joanna Kulig zagra jedną z głównych ról w nowym serialu Netfliksa

Kogo wolicie oglądać?

Tagi: News