06.09.2017 10:25

Marcin Dorociński zdradza tytuł i obsadę nowego „Pitbulla”

Marcin Dorociński zdradził, jak będzie nazywać się kolejna część serii „Pitbulla” i jacy aktorzy pojawią się w 4. części serii. Tym razem reżyserem i scenarzystą został Władysław Pasikowski. 

Marcin Dorociński, Pitbull
foto: EastNews/JOANNA DZWONKOWSKA

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów „Pitbulla”. I chodzi o pierwszy film z serii, który stał się wzorem nowoczesnego polskiego dramatu sensacyjnego z domieszką kryminału. Brutalny świat policji, świetne kreacje aktorskie Marcina Dorocińskiego, Janusza Gajosa, Andrzeja Grabowskiego i Weroniki Rosati oraz debiut reżyserski Patryka Vegi sprawił, że produkcja z 2005 roku stała się wyznacznikiem dla innych filmowców. Na podstawie produkcji powstał równie dobry serial. Po ponad 10-letniej przerwie, „Pitbull” powrócił w dwóch filmach z 2016 roku. Jednak „Pitbull. Nowe porządki„Pitbull. Niebezpieczne kobiety” poza nazwiskiem reżysera i kilkoma postaciami, nie miały za wiele wspólnego z oryginałem. Oba wydawały się marną podróbką uwielbianej przez fanów części pierwszej, chociaż nie zmienia to faktu, że kontynuacja odniosła sukces komercyjny

Informacje o tym, że Vega nie będzie reżyserował kolejnej części „Pitbulla”, pojawiły się już jakiś czas temu. Potwierdzono też, kto zastąpi filmowca na stanowisku reżysera. Nowego „Pitbulla” stworzy Władysław Pasikowski, który będzie również pełnił funkcję scenarzysty. Więcej szczegółów n temat filmu zdradził Marcin Dorociński za pośrednictwem Facebooka. Aktor wystąpił w pierwszej części, jako Sławomir „Despero” Desperski i jego postać powróci w 4. części zatytułowanej „Ostatni pies.

Dorociński przypomniał też fanom swoją kreację sprzed dekady.

Oczywiście tytuł nawiązuje do jednego z najbardziej znanych filmów Pasikowskiego, czyli „Psów”. Pierwszy film Vegi niejednokrotnie był porównywany do tego właśnie tytułu. Wygląda na to, że Pasikowski przywróci „Pitbullowi” utracone w 2016 roku dobre imię. Obok Dorocińskiego pojawią się nazwiska związane z serią i całkiem nowe postacie. Zobaczy między innymi Krzysztofa Stroińskiego, Rafała Mohra, Cezarego Pazurę, Adama Woronowicza, Mariana Dziędziela, Krzysztofa Kiersznowskiego, Michała Kulę, Izę Kunę, Izabelę Jankowską-Cieślak oraz Krzysztofa Maternę. Jest taż coś dla fanów. W filmie wystąpią również  Doda i Katarzyna Nosowska. Patryk Vega nie został bez pracy. Niebawem premiera jego najnowszego filmu „Botoks”, tym razem ukazującego nielegalne procedery w polskich szpitalach. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Pitbull