Margot Robbie będzie królową

Robert Skowronski
24.04.2017 15:06
Margot Robbie będzie królową Fot. Brett D. Cove / Splash News / East News

Grafik Margot Robbie wypełnia się kolejnymi tytułami. Aktorka ma się pojawić w „Mary Queen of Scots”.

Co prawda projekt wciąż nie dostał zielonego światła, ale zagraniczne media donoszą, że gwiazda dołączy do Saoirse Ronan w dziele „Mary Queen of Scots”. O planach realizacji filmu wiadomo od 2012 roku, wtedy też Ronan została wytypowana do odegrania tytułowej roli, czyli Marii Stuart. Robbie miałaby się za to wcielić w królową Elżbietę.

Scenariusz filmu przygotowuje Michael Hirst, który odpowiada m.in. za „Elizabeth: Złoty wiek”, „Rodzinę Borgiów”, „Wikingów” czy też „Młodego Casanovę”. Reżyseruje zaś Josie Rourke, która do tej pory była związana wyłącznie z teatrem. Producentami obrazu są Tim Bevan, Eric Fellner oraz Liza Chasin.

Maria, mając zaledwie 6 dni, została koronowana w 1542 roku na królową Szkocji. Z czasem stała się także królową Francji. Elżbieta Wielka, która uważała ją za zagrożenie, ścięła ją w 1587 roku.

Margot Robbie jest obsadzana w coraz większej liczbie filmów. Jej kariera nabrała takiego tempa po występie w „Wilku z Wall Street” Martina Scorsese. Aktorkę w najbliższych latach zobaczymy w filmowej biografii łyżwiarki Tonyi Harding, która okryła się niesławą, gdy jej mąż Jeff Gillooy wraz z paroma wynajętymi oprychami próbował okaleczyć jej konkurentkę na zimowych igrzyskach olimpijskich w Lillehammer w 1994 roku.

Aktorka zjawi się także w czarnym kryminale „Terminal” oraz biografii Alana Alexandra Milne'a, twórcy „Kubusia Puchatka”, oraz w „Marian”. W projekcie Sony Pictures jej bohaterka przejmie obowiązki swojego zmarłego ukochanego, czyli Robin Hooda, i poprowadzi ludzi do wojny, która zaważy na losach królestwa.

Robbie zobaczymy też w „Gotham City Sirens”, którego bohaterkami zostały Harley Quinn, Kobieta Kot i Trujący Bluszcz. Film reżyseruje David Ayer, a będzie to spin-off „Legionu samobójców”. 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.