24.04.2017 15:06

Margot Robbie będzie królową

Grafik Margot Robbie wypełnia się kolejnymi tytułami. Aktorka ma się pojawić w „Mary Queen of Scots”.

Margot Robbie będzie królową
foto: Brett D. Cove / Splash News / East News

Co prawda projekt wciąż nie dostał zielonego światła, ale zagraniczne media donoszą, że gwiazda dołączy do Saoirse Ronan w dziele „Mary Queen of Scots”. O planach realizacji filmu wiadomo od 2012 roku, wtedy też Ronan została wytypowana do odegrania tytułowej roli, czyli Marii Stuart. Robbie miałaby się za to wcielić w królową Elżbietę.

Scenariusz filmu przygotowuje Michael Hirst, który odpowiada m.in. za „Elizabeth: Złoty wiek”, „Rodzinę Borgiów”, „Wikingów” czy też „Młodego Casanovę”. Reżyseruje zaś Josie Rourke, która do tej pory była związana wyłącznie z teatrem. Producentami obrazu są Tim Bevan, Eric Fellner oraz Liza Chasin.

Maria, mając zaledwie 6 dni, została koronowana w 1542 roku na królową Szkocji. Z czasem stała się także królową Francji. Elżbieta Wielka, która uważała ją za zagrożenie, ścięła ją w 1587 roku.

Margot Robbie jest obsadzana w coraz większej liczbie filmów. Jej kariera nabrała takiego tempa po występie w „Wilku z Wall Street” Martina Scorsese. Aktorkę w najbliższych latach zobaczymy w filmowej biografii łyżwiarki Tonyi Harding, która okryła się niesławą, gdy jej mąż Jeff Gillooy wraz z paroma wynajętymi oprychami próbował okaleczyć jej konkurentkę na zimowych igrzyskach olimpijskich w Lillehammer w 1994 roku.

Aktorka zjawi się także w czarnym kryminale „Terminal” oraz biografii Alana Alexandra Milne'a, twórcy „Kubusia Puchatka”, oraz w „Marian”. W projekcie Sony Pictures jej bohaterka przejmie obowiązki swojego zmarłego ukochanego, czyli Robin Hooda, i poprowadzi ludzi do wojny, która zaważy na losach królestwa.

Robbie zobaczymy też w „Gotham City Sirens”, którego bohaterkami zostały Harley Quinn, Kobieta Kot i Trujący Bluszcz. Film reżyseruje David Ayer, a będzie to spin-off „Legionu samobójców”. 

Lubisz filmy historyczne?

Robert Skowronski
Tagi: News Margot Robbie