11.05.2017 14:17

Margot Robbie będzie rabować banki

Odtwórczyni Harley Quinn wcale nie zamierza zejść z kryminalnej ścieżki. Tym razem ma zamiar obrabiać banki w filmie „Dreamland”. 

Margot Robbie będzie rabować banki
Foto: Kadr z video

Za sprawą „Wilka z Wall Street” Martina Scorsese, Australijka Margot Robbie stała się jedną z najbardziej rozchwytywanych aktorek w branży. Jednak od tamtej pory swoją karierę buduje na zasadach odbiegających od powszechnie przyjętych norm w branży. Młode aktorki z Hollywood swój sukces przeważnie podpierają serią ról w drugorzędnych komediach romantycznych, Oskarowych melodramatach lub filmach akcji, gdzie są wyłącznie dodatkiem do męskiej obsady. Robbie unika szufladkowania swojego wizerunku jako kolejnej ekranowej seksbomby, dzięki rolom przedstawiającym ją jako kobietę silną i niezależną.

Choć Harley Quinn z "Legionu samobójców" jest jej najgłośniejszą kreacją do tej pory, to aktorka nie osiada na laurach i na swój kolejny projekt wybrała thriller zatytułowany „Dreamland”, w którym nie tylko zagra główną rolę, ale także będzie producentem. Fabuła filmu osadzona w latach 30. opowiadać będzie o piętnastoletnim Eugenie Evansie, którego rodzinna farma została dotknięta przez katastrofę ekologiczną, jaka nawiedziła wówczas obszar Wielkich Równin w Stanach Zjednoczonych. Żeby pomóc przeżyć swoim najbliższym, chłopak postanawia ruszyć w pogoń za przestępczynią rabującą banki, której zgarnięcie przyniesie mu okazałą nagrodę finansową.  

Scenariusz do filmu napisał Nicolaas Zwart, zaś jego reżyserem będzie Miles-Joris Peyrafitte, który za swój film „As You Are” dostał w 2015 roku nagrodę jury festiwalu w Sundance. Producentami „Dreamland” mają być Robbie, Tom Ackerley oraz Josey McNamara z Lucky Chap Entertainment oraz Brian Kavanaugh-Jones I Rian Cahill z Automatik. Projekt sfinansuje Brad Feinstein z Romulus Entertainment. 

Kamil Dachnij
Tagi: Margot Robbie