Margot Robbie chce, by „Birds of Prey” był filmem tylko dla dorosłych

Natalia Hluzow
09.05.2018 16:07
Margot Robbie chce, by „Birds of Prey” był filmem tylko dla dorosłych Fot. Anthony Behar/Sipa USA/East News

Margot Robbie, gwiazda i koproducentka nadchodzącego filmu „Birds of Prey”, twierdzi, że produkcja o dziewczyńskim gangu powinna celować w kategorię R - filmów tylko dla dorosłych.

Wśród gwiazd na firmamencie DC Harley Quinn pojawiła się stosunkowo niedawno, jednak popularność jej filmowej wersji w wykonaniu Margot Robbie można mierzyć ze sławą Gal Gadot w roli Wonder Woman. 

Margot Robbie jako Harley Quinn zadebiutowała w filmie „Legion Samobójców”, stając się jednym z nielicznych elementów filmu, które zrobiły na widzach pozytywne wrażenie. Wytwórnia Warner Bros. postanowiła oczywiście zrobić użytek z popularności dziewczyny Jokera i rozpoczęła pracę nad kilkoma projektami z udziałem Harley jednocześnie. Jednym z nich jest „Birds of Prey”, który najprawdopodobniej trafi na ekrany jako pierwszy z nich. A jeśli wizja gwiazdy i współproducentki filmu się ziści - również jako pierwszy film ze świata DC oznaczony kategorią R.

Margot Robbie o „Birds of Prey”

Aktorka w wywiadzie dla magazynu Collider opowiedziała o swoim pomyśle na film o superbohaterkach DC, nad którym zaczęła pracować jeszcze w 2015 roku - zanim „Legion Samobójców” trafił do kin. Gwiazda wyznała, że jest to dla niej najważniejszy ze wszystkich projektów z udziałem Harley i że od samego początku zależało jej, by był to film tylko dla dorosłych. Jak powiedziała:

Od początku przedstawiałam pomysł na film w kategorii R o dzięwczyńskin gangu, który zawierałby Harley. Ponieważ pomyślałam sobie, że Harley potrzebuje przyjaciół. Harley uwielbia interakcje z ludźmi, więc nigdy nie róbcie jej solowego filmu. Ona musi być wśród innych ludzi, to powinien być dziewczyński gang. Nie widziałam wystarczająco takich ekip na ekranie, szczególnie jeśli chodzi o kino akcji. Więc to zawsze było ważną częścią tego projektu.

Jeśli Margot Robbie faktycznie dopnie swego, „Birds of Prey” będą prawdziwymi pionierkami wśród filmów superbohaterskich na podstawie DC Comics. Na realizację filmu w kategorii R nie zdobyli się bowiem ani twórcy „Legionu Samobójców”, ani „Batman v Superman”, którego wersja tylko dla dorosłych nigdy nie trafiła do kin. Nawet trylogia Christophera Nolana o „Mrocznym rycerzu” została zakwalifikowana, jak większość filmów o superherosach, do kategorii PG-13. Jedynymi wyjątkami, jednak już nie ze świata DC, lecz z komiksów Marvela ekranizowanych przez 20th Century Fox, były w tej kwestii filmy „Deadpool” i „Logan”. Czy dziewczyny z „Birds of Prey” dołączą do pyskatego najemnika i starzejącego się mutanta? Przekonamy się już niebawem. 

„Birds of Prey” - obsada i twórcy

„Birds of Prey” to opowieść o tytułowej grupie superbohaterek, która zadebiutowała na łamach komiksu „Black Canary/Oracle: Birds of Prey” #1 w 1996 roku. Założycielkami i głównymi protagonistkami były Black Canary i Barbara Gordon występująca w tym przypadku pod pseudonimem Oracle. Członkiniami grupy były m.in. Katana, Catwoman czy Poison Ivy, a także Harley Quinn. Od 2016 roku na kartach komiksów grupę tworzą Bat Girl, Black Canary i Huntress. 

Na razie, poza Margot Robbie, nieznane są jeszcze nazwiska aktorek, które wystąpią w kolejnym filmie DC. Wiadomo natomiast, że za kamerą stanie Cathy Yan, trzecia po Patty Jenkins i Avie DuVernay reżyserka filmów z uniwersum DC. Scenariusz „Birds of Prey” na podstawie pomysłu Margot Robbie napisała Christina Hodson, którą niedawno zatrudniono też do stworzenia tekstu „Batgirl”. Zdjęcia do filmu mają rozpocząć się jeszcze w 2018 roku, przesuwając tym samym datę rozpoczęcia zdjęć „Legionu samobójców 2”.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.