04.12.2018 13:00

Margot Robbie nie konsultowała się z Romanem Polańskim przed graniem Sharon Tate

Aktorka zdradziła również, że nie pojawia się w wielu scenach z Bradem Pittem i Leonardo DiCaprio, a także bała się, że ma za mały biust do roli Tate.

Margot Robbie
foto: CAP/FB/Capital Pictures/East News

Margot Robbie przyznała w wywiadzie z portalem Indiewire, że podczas procesu przygotowywania się do roli Sharon Tate nie rozmawiała z Romanem Polańskim, byłym mężem tragicznie zamordowanej kobiety. Australijka skupiła się głównie na tym, jak żona Polańskiego była przez niego opisywana w autobiografii reżysera z 1985 roku, zatytułowanej po prostu "Roman Polański. Autobiografia".

Według niej detale zawarte w książce były wystarczające do odegrania roli w nadchodzącym "Once Upon a Time in Hollywood"  Quentina Tarantino:

"

Podczas przygotowań nie konsultowałam się z Romanem Polańskim. Jego książka była wystarczająca, bo zawarł w niej mnóstwo szczegółów. "

Margot Robbie o pracy z Bradem Pittem, Leonardo DiCaprio i Quentinem Tarantino

Aktorka przyznała szczerze, że niezbyt często widziała się na planie z Bradem Pittem i Leonardo DiCaprio. Do tego stopnia, że stwierdziła, iż "ich praktycznie nie widywała". Margot Robbie cieszyła się za to z możliwości pracy pod okiem Quentina Tarantino, reżysera "Once Upon a Time in Hollywood":

"

Kiedy usiadłam pierwszy raz z moją drużyną w Ameryce i zapytali mnie, czego chce od mojej kariery, powiedziałam: "gwiazdka z nieba? Tarantino". Teraz wciąż ludzie pytają: "jaki on jest? Jak on się zachowuje na planie?". Przez ostatnie 10 lat spędziłam większość swojego czasu na planach. I wciąż codziennie myślę sobie: "ależ to jest super!". Czuję się jak dziecko w sklepie ze słodyczami. A potem wchodzi Tarantino i zachowuje się dokładnie tak samo albo i nawet bardziej entuzjastycznie. Jest taki podekscytowany! Nie czuć od niego jakiegokolwiek zmęczenia czy zblazowania - on po prostu cieszy się, że może tu być. "

Margot Robbie bała się zagrać Sharon Tate przez... za mały biust

Robbie zdradziła również, że jedno z pierwszych pytań, które zaadresowała do swojego reżysera dotyczyło rozmiaru jej biustu. Aktorka była ciekawa, czy Tarantino planuje w jakiś sposób go powiększyć na potrzeby "Once Upon a Time in Hollywood", jednak twórca szybko zaprzeczył, ponieważ jego zdaniem nie ma to nic wspólnego z tym, jaką postacią Sharon Tate:

"

Nie mam obfitego biustu, natomiast Sharon Tate raczej miała czym oddychać. Dlatego spytałam Tarantino, czy planuje coś z tym zrobić. Odpowiedział mi, że nie, ponieważ to nie ma nic wspólnego z tym, kim była Sharon Tate.  "

Margot Robbie w roli Sharon Tate będziemy mogli podziwiać już 26 lipca 2019 roku, kiedy film "Once Upon a Time in Hollywood" trafi do kin. 

Kamil Kacperski
Tagi: News Quentin Tarantino Margot Robbie Once Upon a Time in Hollywood