27.11.2017 11:24

Margot Robbie o molestowaniu w Hollywood: „kobiety są bardzo odporne"

Aktorka stwierdziła, że podziwia kobiety, które głośno zaczęły mówić o niesprawiedliwościach, które mają miejsce w „fabryce snów". Pozytywnie wypowiedziała się również o Kathleen Kennedy, czyli szefowej Lucasfilm, odpowiedzialnej za ostanie filmy z serii „Gwiezdne Wojny". 

Margot Robbie o molestowaniu w Hollywood: „kobiety są bardzo odporne"
foto: Sundholm Magnus/action press/REX/Shutterstock

Margot Robbie szybko wspięła się po szczeblach kariery na sam szczyt dzięki rolom w takich filmach jak „Legion Samobójców" czy „Wilk z Wall Street". Teraz, korzystając ze swojej wysokiej pozycji w świecie filmu, aktorka postanowiła wesprzeć koleżanki po fachu, które padły ofiarą molestowania podczas pracy w Hollywood.

W wywiadzie udzielonym magazynowi Vogue, Robbie sprzeciwiła się niesprawiedliwości panującej w przemyśle filmowym, jednocześnie wyrażając poparcie dla kobiet związanych z branżą - nie tylko aktorek, ale również producentek, reżyserek czy scenarzystek, nazywając je „odpornymi":

"

Dla mnie, kiedy myślę o kobietach, słowem które najlepiej do nas pasuje, jest wyraz „odporne". Kobiety są bardzo wytrzymałe, a całe pokłosie sprawy Weinsteina tylko dobitnie to pokazuje. Fascynuje mnie to, jak szybko potrafiłyśmy przejść od bycia załamanymi całą tą sytuacją, do tego, żeby zadać pytanie „okej, jak ma to wyglądać dalej? czy mamy dalej milczeć?". Co dobrego może wyjść z całej tej podłej sytuacji? Wszyscy wzajemnie zaczęli się wspierać, a potem automatycznie zaczęliśmy patrzeć w przyszłość. Poczułam się dumna z tego, że jestem kobietą. "

Aktorka nie szczędziła również pozytywnych słów Kathleen Kennedy, szefowej Lucasfilm i producentce „Gwiezdnych Wojen: Ostatnich Jedi". Robbie podziwia koleżankę z branży za jej pomysł, który mówi o stworzeniu „sieci wsparcia" dla kobiet, które padły ofiarą niesprawiedliwości w swoich miejscach pracy:

"

Tak jak na rozdaniu nagród „Women in Film", Kathllen Kennedy zaproponowała, żebyśmy założyły fundację, która miałaby działać właśnie po to, żeby kobiety mogły mieć jakąś sieć pomocy, kogoś, do kogo mogą udać się po wsparcie. By sprawić, że będzie ktoś kto może zaoferować rozwiązanie takich spraw. To nie była kolejna inicjatywa typu „porozmawiajmy o tym", tylko raczej „jak możemy rozwiązać ten problem?". I wszyscy obecni na gali głośno mogli powiedzieć „popieram ten pomysł". Według mnie, ważne jest jeszcze to, że ta sprawa nie stanęła na jednej osobie, tylko wciąż pojawiały się kolejne głosy, które otwarcie mówiły o swoich przeżyciach. To pokazuje, że z tej sprawy wyjdzie coś pozytywnego. "

Margot Robbie gra główną rolę w filmie „I, Tonya", którego premiera odbędzie się w USA już 8 grudnia 2017 roku. Nie potwierdzona jest jeszcze data premiery filmu w Polsce, jednak inne europejskie kraje będą pokazywać film od lutego 2018 roku.

Kamil Kacperski
Tagi: Margot Robbie News