10.05.2018 15:53

Margot Robbie podjęła decyzję w sprawie nowego filmu Tarantino. Czy wcieli się w Sharon Tate?

Margot Robbie długo typowana była do roli Sharon Tate w „Once Upon a Time in Hollywood” i równie długo wstrzymywała się z odpowiedzią. Wreszcie podzieliła się swoją decyzją.

Quentin Tarantino i Margot Robbie
foto: AP/FOTOLINK/EAST NEWS; ANGELA WEISS/AFP/EAST NEWS

Odkąd świat obiegła informacja, że w najnowszym filmie Tarantino ma pojawić się postać Sharon Tate, wybór niemal od razu padł na Margot Robbie. Podobieństwo aktorek, a także gracja i talent Robbie skłoniły Quentina Tarantino do złożenia aktorce propozycji, jednak nawet reżyser o tak wysokiej pozycji na rynku musiał trochę poczekać na odpowiedź nominowanej do Oscara gwiazdy.

Margot Robbie zagra Sharon Tate w „Once Upon A Time in Hollywood”

Trudno ocenić, czy to Margot Robbie zwlekała z odpowiedzią, czy była to tylko kwestia negocjacji z wytwórnią, dopięcia kontraktów i zgrania terminów. Nie jest to jednak ważne, skoro ostatecznie potwierdziła swój udział w „Once Upon a Time in Hollywood” i to z entuzjazmem prawdziwej fanki twórczości mistrza. Jak powiedziała:

"

Tarantino jest jednym z reżyserów, u których zawsze chciałam zagrać. Odkąd pamiętam, jestem jego wielką fanką. Przede wszystkim zawsze chciałam zobaczyć, jak pracuje. I chcę zobaczyć, jak działa na planie i jak prowadzi aktorów i jaki klimat panuje na planie, i co jest w scenariuszu, i jak wygląda dzień pracy… Jestem tym wszystkim bardzo zafascynowana. Tak więc będzie to dla mnie szalone doświadczenie – możliwość zobaczenia tego na własne oczy. To coś, o czym zawsze marzyłam. "

Magot Robbie wcieli się w Sharon Tate, żonę Romana Polańskiego zamordowaną w 1969 roku przez sektę Charlesa Mansona. Tate będzie sąsiadką głównego bohatera filmu, Ricka Daltona, którego zagra Leonardo DiCaprio. W filmie wystąpi także Brad Pitt jako kumpel i dubler Ricka. Quentin Tarantino prowadzi właśnie rozmowy z Burtem Reynoldsem, Kurtem Russellem, Timem Rothem i Michaelem Madsenem, by również dołączyli do obsady „Once Upon A Time in Hollywood”. Reżyser wciąż poszukuje jeszcze kandydata do roli Romana Polańskiego.

Zdjęcia do nowego filmu Tarantino mają rozpocząć się jeszcze w 2018 roku. Film swoim klimatem ma przypominać „Pulp Fiction”, jednak jego akcja przeniesie widzów do Los Angeles z 1969 roku, kiedy ruch hipisowski bardzo silnie wpływał na kulturę popularną. Data premiery „Once Upon A Time in Hollywood” została zaplanowana na 9 sierpnia 2019 roku, a więc na 50. rocznicę śmierci Sharon Tate.

Natalia Hluzow
Tagi: News Quentin Tarantino Margot Robbie Once Upon a Time in Hollywood