Margot Robbie podjęła decyzję w sprawie nowego filmu Tarantino. Czy wcieli się w Sharon Tate?

Natalia Hluzow
10.05.2018 15:53
Quentin Tarantino i Margot Robbie|undefined Fot. AP/FOTOLINK/EAST NEWS; ANGELA WEISS/AFP/EAST NEWS

Margot Robbie długo typowana była do roli Sharon Tate w „Once Upon a Time in Hollywood” i równie długo wstrzymywała się z odpowiedzią. Wreszcie podzieliła się swoją decyzją.

Odkąd świat obiegła informacja, że w najnowszym filmie Tarantino ma pojawić się postać Sharon Tate, wybór niemal od razu padł na Margot Robbie. Podobieństwo aktorek, a także gracja i talent Robbie skłoniły Quentina Tarantino do złożenia aktorce propozycji, jednak nawet reżyser o tak wysokiej pozycji na rynku musiał trochę poczekać na odpowiedź nominowanej do Oscara gwiazdy.

Margot Robbie zagra Sharon Tate w „Once Upon A Time in Hollywood”

Trudno ocenić, czy to Margot Robbie zwlekała z odpowiedzią, czy była to tylko kwestia negocjacji z wytwórnią, dopięcia kontraktów i zgrania terminów. Nie jest to jednak ważne, skoro ostatecznie potwierdziła swój udział w „Once Upon a Time in Hollywood” i to z entuzjazmem prawdziwej fanki twórczości mistrza. Jak powiedziała:

Tarantino jest jednym z reżyserów, u których zawsze chciałam zagrać. Odkąd pamiętam, jestem jego wielką fanką. Przede wszystkim zawsze chciałam zobaczyć, jak pracuje. I chcę zobaczyć, jak działa na planie i jak prowadzi aktorów i jaki klimat panuje na planie, i co jest w scenariuszu, i jak wygląda dzień pracy… Jestem tym wszystkim bardzo zafascynowana. Tak więc będzie to dla mnie szalone doświadczenie – możliwość zobaczenia tego na własne oczy. To coś, o czym zawsze marzyłam.

Magot Robbie wcieli się w Sharon Tate, żonę Romana Polańskiego zamordowaną w 1969 roku przez sektę Charlesa Mansona. Tate będzie sąsiadką głównego bohatera filmu, Ricka Daltona, którego zagra Leonardo DiCaprio. W filmie wystąpi także Brad Pitt jako kumpel i dubler Ricka. Quentin Tarantino prowadzi właśnie rozmowy z Burtem Reynoldsem, Kurtem Russellem, Timem Rothem i Michaelem Madsenem, by również dołączyli do obsady „Once Upon A Time in Hollywood”. Reżyser wciąż poszukuje jeszcze kandydata do roli Romana Polańskiego.

Zdjęcia do nowego filmu Tarantino mają rozpocząć się jeszcze w 2018 roku. Film swoim klimatem ma przypominać „Pulp Fiction”, jednak jego akcja przeniesie widzów do Los Angeles z 1969 roku, kiedy ruch hipisowski bardzo silnie wpływał na kulturę popularną. Data premiery „Once Upon A Time in Hollywood” została zaplanowana na 9 sierpnia 2019 roku, a więc na 50. rocznicę śmierci Sharon Tate.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.