Margot Robbie wyznała, dlaczego nie lubiła półnagich scen w "Legionie Samobójców"

Sergiusz Kurczuk
04.01.2019 11:47
Margot Robbie wyznała, dlaczego nie lubiła półnagich scen w "Legionie Samobójców" Fot. kadr z filmu Legion Samobójców

Margot Robbie grała w "Legionie Samobójców" szaloną Harley Quinn. Aktorka wyznała, dlaczego sceny, w których pokazywała ciało, były dla niej niezwykle uciążliwie.

Harley Quinn grana przez Margot Robbie jest jedną z najpopularniejszych postaci niezbyt dobrze przyjętego filmu "Legion Samobójców". Nic więc dziwnego, że antybohaterka powróci w kolejnej produkcji opartej na komiksach DC pod tytułem "Birds of Prey". Chociaż fani zwariowanej pomocnicy Jokera czekają na jej powrót, aktorka wyznała, że rola Harley Quinn wcale nie należała do najprzyjemniejszych. Wszystko z powodu scen, w których eksponowała ciało.

Margot Robbie o roli Harley Quinn

Gwiazda brała udział w wywiadzie dla W Magazine. Została zaproszona razem z Michaelem B. Jordanem, który w 2018 roku zaprezentował postać Killmongera w "Black Pantherze" i powrócił do tytułowej roli w "Creedzie II". Okazuje się, że między Killmongerem i Harley Quinn istnieje dużo podobieństw. Oboje byli teoretycznie czarnymi charakterami, które jednak potrafiły wzbudzić sympatię w widzach, nie stronili od terroryzmu oraz nie wstydzili się paradować półnago. Zarówno Margot Robbie, jak i Michael B. Jordan musieli też przecierpieć swoje w charakteryzatorni. Ciało Killmongera zdobiły setki blizn, podobnych do skaryfikacji dokonywanych przez niektóre afrykańskie ludy. Oczywiście były one dziełem specjalistów od charakteryzacji. Chociaż Harley Quinn na pierwszy rzut oka wydaje się zwyczajną kobietą, aktorka również musiała poddawać swoje ciało specjalnym zabiegom, o czym opowiedziała w wywiadzie.

Szczerze mówiąc, przynajmniej jako Harley, im więcej pokazywałam skóry, tym więcej czasu siedziałam w charakteryzatorni, bo ona ma, wiecie, białą skórę i miliony tatuaży. Więc jeśli coś było na wierzchu, o Boże, sceny, w których nie miałam na sobie nawet kurtki, to 20 minut więcej w przyczepie charakteryzatorów. 

Oczywiście sztuczne blizny Jordna były o wiele bardziej czasochłonne, ale nie sprawiały takiego dyskomfortu, jak kostium Robbie. Aktorka nie najlepiej wspomina scena walki w kusym stroju i peruce. Najgorsze były jednak złote bransoletki noszone przez Quinn. Aktorka zdradziła, że pokryte kolcami ozdoby bardzo często kaleczyły jej ciało.

"Birds of Prey" - kiedy premiera?

Harley Quinn powróci w filmie "Birds of Prey". Tym razem jednak bez tatuaży. Reżyserem produkcji został Cathy Yan, scenariusz przygotowała natomiast Christina Hodson. Warner Bros. oficjalnie potwierdziło, że film o antybohaterkach z Gotham pojawi się w kinach 7 lutego 2020 roku. Do premiery zostało zatem jeszcze sporo czasu. Pierwszy zwiastun "Birds of Prey" zobaczymy prawdopodobnie w okolicach debiutu "Shazama!", który pojawi się w kinach na początku kwietnia 2019 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.