09.01.2019 11:30

Margot Robbie zagra Barbie w filmie o znanej lalce

W oficjalnym oświadczeniu prasowym sytuację wytłumaczył Mattel, firma produkująca lalki z serii Barbie. Czego jeszcze dowiedzieliśmy się o nowym filmie z udziałem Margot Robbie?

Margot Robbie
foto: Invision/Invision/East News

Margot Robbie ma wyjątkowe szczęście do kreowania ikonicznych postaci kina. Stała się filmowym wcieleniem Harley Quinn, zagrała słynną łyżwiarkę Tonyę Harding, wcieliła się w Elżbietę I, a niedługo zobaczymy jej wersję Sharon Tate w "Once Upon a Time in Hollywood"  Quentina Tarantino. Do grona tych rozpoznawalnych postaci oficjalnie dołączy Barbie - Mattel oficjalnie potwierdził udział Margot Robbie w nadchodzącej produkcji opowiadającej o znanej lalce. 

Aktorka wypowiedziała się na temat swojej nowej roli, zaznaczając jak ważne jest pokazanie Barbie w nowym świetle - takim, który będzie rezonował z dzisiejszymi dzieciakami:

"

Zabawa lalkami Barbi promuje odwagę, ciekawość i komunikację dzięki podróży dziecka do odkrywania siebie. Przez 60 lat marki, Barbie pozwalała dzieciakom na to, by aspirować do ważnych ról - czy to księżniczki, czy to prezydenta. Dlatego jestem zaszczycona, że mogę nie tylko wystąpić w tym filmie, ale także go wyprodukować. Wierzę, że projekt wpłynie pozytywnie na dzieciaki na całym świecie. "

Powstaje aktorski film o Barbie. W roli głównej Margot Robbie

Tak jak przyznała sama Margot Robbie - jej firma Lucky Chaps zajmie się produkcją filmu o Barbie. Na temat nadchodzącego projektu wypowiedział się również Toby Emmerich, szef filmowego oddziału Warner Bros. Pictures:

"

Ten projekt jest świetnym początkiem naszej współpracy z Ynon i Mattel Films. A Margot jest idealną producentką i aktorką do powołania Barbie do życia w sposób świeży i odpowiedni dla dzisiejszych czasów. "

Pierwotnie pierwszy hollywoodzki film aktorski o Barbie miało stworzyć Sony. Główną rolę miała w nim zagrać Amy Schumer. Byłaby "niedoskonałą Barbie" zamieszkującą Barbieland i próbującą się odnaleźć wśród innych lalek. Pomysł nie został zrealizowany, a projekt trafił w końcu pod strzechy Warner Bros. 

Kiedy film o Barbie z Margot Robbie trafi do kin?

Niestety, na razie nie zdradzono więcej informacji, oprócz tego, że Robbie zagra główną rolę i wyprodukuje film. Pomogą jej w tym Tom Ackerley i Josey McNamara, którzy również należą do grupy producenckiej Lucky Chaps. Data premiery "Barbie" nie została podana.

Kamil Kacperski
Tagi: News Margot Robbie