Margot Robbie zagra Barbie w filmie o znanej lalce

Kamil Kacperski
09.01.2019 11:30
Margot Robbie zagra Barbie w filmie o znanej lalce Fot. Invision/Invision/East News

W oficjalnym oświadczeniu prasowym sytuację wytłumaczył Mattel, firma produkująca lalki z serii Barbie. Czego jeszcze dowiedzieliśmy się o nowym filmie z udziałem Margot Robbie?

Margot Robbie ma wyjątkowe szczęście do kreowania ikonicznych postaci kina. Stała się filmowym wcieleniem Harley Quinn, zagrała słynną łyżwiarkę Tonyę Harding, wcieliła się w Elżbietę I, a niedługo zobaczymy jej wersję Sharon Tate w "Once Upon a Time in Hollywood"  Quentina Tarantino. Do grona tych rozpoznawalnych postaci oficjalnie dołączy Barbie - Mattel oficjalnie potwierdził udział Margot Robbie w nadchodzącej produkcji opowiadającej o znanej lalce. 

Aktorka wypowiedziała się na temat swojej nowej roli, zaznaczając jak ważne jest pokazanie Barbie w nowym świetle - takim, który będzie rezonował z dzisiejszymi dzieciakami:

Zabawa lalkami Barbi promuje odwagę, ciekawość i komunikację dzięki podróży dziecka do odkrywania siebie. Przez 60 lat marki, Barbie pozwalała dzieciakom na to, by aspirować do ważnych ról - czy to księżniczki, czy to prezydenta. Dlatego jestem zaszczycona, że mogę nie tylko wystąpić w tym filmie, ale także go wyprodukować. Wierzę, że projekt wpłynie pozytywnie na dzieciaki na całym świecie.

Powstaje aktorski film o Barbie. W roli głównej Margot Robbie

Tak jak przyznała sama Margot Robbie - jej firma Lucky Chaps zajmie się produkcją filmu o Barbie. Na temat nadchodzącego projektu wypowiedział się również Toby Emmerich, szef filmowego oddziału Warner Bros. Pictures:

Ten projekt jest świetnym początkiem naszej współpracy z Ynon i Mattel Films. A Margot jest idealną producentką i aktorką do powołania Barbie do życia w sposób świeży i odpowiedni dla dzisiejszych czasów.

Pierwotnie pierwszy hollywoodzki film aktorski o Barbie miało stworzyć Sony. Główną rolę miała w nim zagrać Amy Schumer. Byłaby "niedoskonałą Barbie" zamieszkującą Barbieland i próbującą się odnaleźć wśród innych lalek. Pomysł nie został zrealizowany, a projekt trafił w końcu pod strzechy Warner Bros. 

Kiedy film o Barbie z Margot Robbie trafi do kin?

Niestety, na razie nie zdradzono więcej informacji, oprócz tego, że Robbie zagra główną rolę i wyprodukuje film. Pomogą jej w tym Tom Ackerley i Josey McNamara, którzy również należą do grupy producenckiej Lucky Chaps. Data premiery "Barbie" nie została podana.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.