Marian Dziędziel zagra w „Mój stary to fanatyk wędkarstwa”
Robert Skowronski
16.11.2016 07:53
Marian Dziędziel zagra w „Mój stary to fanatyk wędkarstwa” Fot. Reporter / East News

Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia o tym, że Marian Dziędziel wystąpi w ekranizacji internetowej pasty znanej jako „Mój stary to fanatyk wędkarstwa”. Kto jeszcze pojawi się w filmie „Fanatyk”?

Wcześniej ogłoszono, że główną rolę zagra Piotr Cyrwus. Teraz do obsady dołączyły kolejne nazwiska. Za projektem stoi Michał Tylka, który do spółki z Malcolmem XD, twórcą pierwowzoru, przygotował także scenariusz obrazu. Reżyser zachwycił Krakowski Klaster Filmowy, w ramach Małopolskiego Studia Debiutów przyznał on scenariuszowi filmu „Fanatyk” 110 tysięcy złotych nagrody. Obraz będzie też wsparty przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Komisja w swoim uzasadnieniu podała, że nie udało jej się wcześniej spotkać z tak zgrabnie napisanym tekstem u tak młodego twórcy.

Już wcześniej Michał Tylka wyznał, że widziałby w swoim filmie miejsce dla Mariana Dziędziela. Wszystko obróciło się w fakt:

Mogliśmy się także dowiedzieć, że w „Fanatyku” zobaczymy Juliusza Chrząstowskiego:

Michał Tylka w wideo z kampanii crowdfundingowej tak opowiada o swoim projekcie i genezie wzięcia go na warsztat:

W 2005 roku przeczytałem po raz pierwszy tekst „Mój stary to fanatyk wędkarstwa” i stwierdziłem, że to świetna historia, by na jej podstawie nakręcić film. Wcześniej reżyserowałem etiudy krótkometrażowe, teledyski i filmy komercyjne. Prze kilka miesięcy szukałem autora oryginalnego tekstu, a gdy już traciłem nadzieję sam zgłosił się do mnie. Razem z Malcolmem XD napisaliśmy scenariusz filmu „Fanatyk”, który zdobył wyróżnienie w Małopolskim Konkursie Debiutów.

Wypowiedzi twórcy możecie posłuchać poniżej, a w opisie posta znajduje się link, pod którym możecie wspierać projekt:

Twórcy starają się zebrać 40 tysięcy złotych. Po upływie niecałej doby (stan na 16 listopada 2016) udało im się zdobyć już nieco ponad połowę zamierzonej kwoty, czyli 22422 zł. Projekt wsparło na dany moment 302 osoby.

Do pomocy „Fanatykowi” zachęca też Malcolm XD:

Mamy teraz niepowtarzalną okazję, żeby śmieszną opcję internetową - jaką jest pasta - przekształcić w grubą opcję na skalę całej Polski, a może nawet Europy. Aby to osiągnąć potrzebujemy wsparcia tego samego internetu, który uczynił historię tak znaną. Gdy mówię internet mam na myśli właśnie was.

Autorem zdjęć będzie Michał Pukowiec. „Fanatyk” powinien być gotowy z końcem marca 2017 roku. Data prawdopodobnie nie ulegnie zmianie, gdyż twórcy mają zobowiązania wobec Krakowskiego Klastra Filmowego. Obraz ma trwać ok. 30 minut. Z racji tego, że na ekranie pojawią się efekty specjalne ma wkrótce ruszyć internetowa zbiórka pieniędzy, aby móc powiększyć budżet ekranizacji copypasty.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.