Mark Hamill: Luke Skywalker może być gejem

Robert Skowronski
07.03.2016 09:59
Mark Hamill: Luke Skywalker może być gejem Fot. kadr z filmu + tęcza ze Zbawixa

Dla niektórych fanów „Gwiezdnych wojen” orientacja seksualna Luke'a Skywalkera nie jest w pełni jasna. Co na to sam Mark Hamill?

J.J. Abrams reżyser „Gwiezdnych wojen: Przebudzenia mocy” i producent wykonawczy „Gwiezdnych wojen: Epizodu VIII” twierdzi, że seria otwarta jest na przedstawienie w przyszłości wątków homoseksualnych. Pierwsze spekulacje tego dotyczące pojawiły się już przy przedstawieniu Poe Damerona (Oscar Isaac) i Finna (John Boyega). Jednak drugi z wymienionych aktorów wyznał, że ci bohaterowie wcale nie są parą.

Twórcy dają sygnały do tego, że być może w przyszłej odsłonie gwiezdnej sagi zobaczymy postacie homoseksualne. Niewykluczone jednak już dawno temu byliśmy tego świadkami. Pojawiają się teorie, że to Luke Skywalker był pierwszym bohaterem zorientowanym na tę samą płeć w świecie stworzonym przez George'a Lucasa. Jak sam aktor podchodzi do tego pomysłu?

Właśnie przeczytałem w sieci, że J.J. Abrams jest bardzo otwarty na podobne rozwiązania. Obecnie fani piszą i zadają wszystkie te pytania. Dostaję wiadomości, w których czytam: „Jestem szykanowany w szkole... boję się ujawnić”. Pytają mnie czy Luke jest gejem? To zależy od interpretacji widza, jeżeli ktoś tak myśli, to oczywiście Luke nim jest. Nie ma się czego wstydzić. Skywalkera trzeba oceniać przez pryzmat jego charakteru, nie tego w kim jest zakochany.

To nie pierwszy raz kiedy Mark Hamill wypowiada się na temat orientacji granej przez niego postaci. Wcześniej od aktora mogliśmy już usłyszeć podobne do powyższych tłumaczenia:

Jego seksualność nigdy nie została sprecyzowana w filmach. Luke jest taki, jak zechcą tego widzowie. Możecie więc decydować za samych siebie.

Cóż, w tych przypuszczeniach może kryć się ziarno prawdy. Luke Skywalker nigdy nie wchodził w żadne bliższe relacje z kobietami (może częściowo z Leią), choć z mężczyznami również nie. W oryginalnej trylogii jedyny wyraźnie zarysowany wątek miłosny to ten łączący postać Hana Solo z księżniczką Leią.

Z kolei w książkach odnoszących się do serii syn Lorda Vadera zakochuje się i bierze ślub z dziewczyną. Jednak Lucasfilm i studio Disneya odcięły się od tych powieści deklarując, że nie są one oficjalną częścią historii przedstawionej w filmach.

Tymczasem ruszyły już prace nad „Gwiezdnymi wojnami: Epizodem VIII”, których reżyserem jest Rian Johnson. Pierwsze klapsy padły jeszcze w 2015 roku, kiedy to Johnson i Mark Hamill wybrali się na skalistą irlandzką wyspę Skellig Michael. Premiera filmu zaplanowana jest na 15 grudnia 2017 roku.

Wiadomo już jakich aktorów zobaczymy na ekranie. Nowymi twarzami w obsadzie są Benicio Del Toro, Laura Dern i nieznana szerszej widowni Kelly Marie Tran. Studio potwierdziło też udział, takich aktorów jak: Carrie Fisher, Adam Driver, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Domhnall Gleeson, Anthony Daniels, Gwendoline Christie i Andy Serkis. Producentami filmu są Kathleen Kennedy i Ram Bergman, a producentami wykonawczymi J.J. Abrams, Jason McGatlin i Tom Karnowski.

Myślicie, że Luke Skywalker jest gejem?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.