Mark Hamill oddał wzruszający hołd Carrie Fisher z okazji premiery "Star Wars IX"

22.12.2019 13:01
Mark Hamill oddał wzruszający hołd Carrie Fisher z okazji premiery "Star Wars IX" Fot. Mary Evans Picture Library/East News

W kinach zadebiutował film "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie", w którym pojawiła się Carrie Fisher wcielająca się w księżniczkę Leię. Hołd zmarłej aktorce postanowił oddać jej przyjaciel, Mark Hamill.

Saga o Skywalkerach dobiegła końca (przynajmniej na razie) wraz z premierą IX części "Gwiezdnych wojen". Film został przyjęty dość chłodno, prawdopodobnie nie zarobi też miliardów dolarów, ale to wciąż wielkie popkulturowe wydarzenie. Z okazji jego premiery, wcielający się w Luke'a Skywalkera Mark Hamill postanowił oddać hołd swojej zmarłej przyjaciółce Carrie Fisher, która grała księżniczkę Leię w filmach z serii Star Wars. 

Mark Hamill czuło o Carrie Fisher

Aktor udostępnił na Twitterze zdjęcia promujące "Imperium kontratakuje" i "Ostatnich Jedi", które podpisał słowami "Po raz ostatni...". Post kończył natomiast tytuł "Skywalker. Odrodzenie" i amerykańska data premiery filmu, czyli 20 grudnia 2019 roku:

Przeczytaj także

Zdjęcie Hamilla z Fisher zdobyło prawie pół miliona polubień na Twitterze, a w komentarzach mogliśmy przeczytać piękne podziękowania dla duetu, który był odpowiedzialny za magię oryginalnych "Gwiezdnych wojen". Niektórzy gratulowali również świetnego powrotu do roli Skywalkera, a także twierdzili, że "Skywalker. Odrodzenie to świetna laurka pożegnalna dla Carrie Fisher".

Marka Hamilla zapytano latem 2019 roku, czy zamierza jeszcze wrócić do serii. W rozmowie z Associated Press przyznał (ze śmiechem), że on ma już dosyć, ale jest wdzięczny za możliwość pojawienia się w tylu filmach na przestrzeni 40 lat:

Mam nadzieję, że to już koniec. Miałem dobre zakończenie w "Ostatnich Jedi". Powróciłem tylko i wyłącznie dlatego, że jeśli jesteś Jedi, to możesz powrócić jako duch mocy i w taki sposób zakończyć swoją przygodę ze światem.

"Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" zadebiutował w polskich kinach 19 grudnia 2019 roku. 

Zobacz także: "Gwiezdne Wojny" - zobacz wzruszające wideo podsumowujące historię kosmicznej sagi

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.