W jakiej kolejności Mark Hamill ogląda „Gwiezdne wojny”?

Natalia Hluzow
30.03.2018 19:19
W jakiej kolejności Mark Hamill ogląda „Gwiezdne wojny”? Fot. VALERIE MACON/AFP/EAST NEWS

Fani „Star Wars” nieustannie spierają się o to, czy lepiej oglądać gwiezdną sagę według chronologii zdarzeń czy w porządku od najstarszego do najnowszego filmu. Jaką opcję preferuję sam ekranowy Luke Skywalker?

Mark Hamill bezustannie dzieli się z fanami swoimi przemyśleniami na temat „Gwiezdnych wojen”. Po premierze „Ostatnich Jedi” ostro krytykował Luke'a Skywalkera z 8. części sagi, z czego później się wycofał. Niedawno zdradził też, jak George Lucas chciał zakończyć IX epizod „Star Wars”. Co skomentował tym razem? Odwieczny dylemat fanów dotyczący tego, w jakiej kolejności oglądać wszystkie części „Gwiezdnych wojen”.

W jakiej kolejności oglądać „Star Wars” według Marka Hamilla?

O tym, jak przedstawia się chronologia zdarzeń w uniwersum „Star Wars” pisaliśmy niedawno przy okazji miejsca filmu o Hanie Solo na starwarsowej osi czasu. Jednak nie jest to klucz, według którego miłośnicy sagi radzą oglądać „Gwiezdne wojny”, szczególnie osobom niezaznajomionym z treścią filmów, by sięgając najpierw prequelową trylogię nie zdradzały sobie największego zaskoczenia pojawiającego się w „Imperium kontratakuje”. Co na ten temat sądzi Mark Hamill? Jak wynika z jego rozmowy z magazynem Collider, Hamill nie jest do końca przekonany, jak powinno się oglądać sagę. Powiedział jednak, jaki porządek preferuje osobiście:

Ja zawsze oglądałem w kolejności, w jakiej zostały wypuszczone. Ale teraz, może się mylę... Bo jeśli zaczynasz na świeżo, pewnie robisz to w kolejności: jedynka, dwójka, trójka, czwórka, piątka, szóstka...ach, Łotr 1? To trudne, dajcie mi chwilę... Łotr 1 wypada przed czwórką! Ok, w takim razie jedynka, dwójka, trójka, Łotr 1, czwórka, piątka, szóstka, siódemka, ósemka. Tak mi się wydaje.

Jeśli więc nawet mistrz Jedi nie ma pojęcia, jaki jest właściwy porządek oglądania, odpowiedź jest jedna - oglądajcie w takiej kolejności, jak lubicie najbardziej. 

 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.