Mark Hamill wcielił się w dwie różne postacie w filmie "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie"

29.12.2019 10:57
Foto: materiały prasowe Lucasfilm/ Disney|undefined Fot. materiały prasowe Lucasfilm/ Disney

Jeśli głos jednej z trzecioplanowych postaci w najnowszych "Gwiezdnych wojnach" wydał wam się znajomy, nie myliliście się.

Mark Hamill, czyli odtwórca roli Luke'a Skywalkera w "Gwiezdnych wojnach", spełnia się również jako aktor dubbingowy. W końcu to on podłożył głos jednemu z najlepszych Jokerów, jakich widziała kinematografia. W IX odsłonie gwiezdnej sagi Hamill, oprócz krótkiego występu w roli Luke'a, użyczył głosu jednej z trzecioplanowych postaci. Kto dostąpił tego zaszczytu?

"Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" - Mark Hamill wcielił się w dwie różne postacie

Głosem Marka Hamilla przemówił Boolio - kosmita, który jako szpieg Ruchu Oporu przekazał Finnowi i R2 informacje dotyczące planów Najwyższego Porządku. W odpowiedzi na pytanie jak mogą mu się odwdzięczyć, odrzekł: "Wygrajcie wojnę". W kosmicznego stwora wcielił się Aidan Cook, a - jak twierdzą napisy końcowe - dubbing zawdzięczamy Patrickowi Williamsowi. Tak się składa, że jest to jeden z pseudonimów używanych przez Hamilla

Zobacz też: Mark Hamill oddał wzruszający hołd Carrie Fisher z okazji premiery "Star Wars IX" 

Nie jest to pierwszy film z uniwersum "Gwiezdnych wojen", w którym Mark udzielił głosu innej postaci. W "Ostatnich Jedi" jego głosem przemówił Dobbu Scay - kosmita, którego poznaliśmy w Canto Bight na Cantonice.

Zobacz też: Disney usunął homoseksualny pocałunek z filmu "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" 

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.