Mark Hamill wcielił się w dwie różne postacie w filmie "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie"

29.12.2019 10:57
Mark Hamill wcielił się w dwie różne postacie w filmie "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" Fot. materiały prasowe Lucasfilm/ Disney

Jeśli głos jednej z trzecioplanowych postaci w najnowszych "Gwiezdnych wojnach" wydał wam się znajomy, nie myliliście się.

Mark Hamill, czyli odtwórca roli Luke'a Skywalkera w "Gwiezdnych wojnach", spełnia się również jako aktor dubbingowy. W końcu to on podłożył głos jednemu z najlepszych Jokerów, jakich widziała kinematografia. W IX odsłonie gwiezdnej sagi Hamill, oprócz krótkiego występu w roli Luke'a, użyczył głosu jednej z trzecioplanowych postaci. Kto dostąpił tego zaszczytu?

"Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" - Mark Hamill wcielił się w dwie różne postacie

Głosem Marka Hamilla przemówił Boolio - kosmita, który jako szpieg Ruchu Oporu przekazał Finnowi i R2 informacje dotyczące planów Najwyższego Porządku. W odpowiedzi na pytanie jak mogą mu się odwdzięczyć, odrzekł: "Wygrajcie wojnę". W kosmicznego stwora wcielił się Aidan Cook, a - jak twierdzą napisy końcowe - dubbing zawdzięczamy Patrickowi Williamsowi. Tak się składa, że jest to jeden z pseudonimów używanych przez Hamilla

Zobacz też: Mark Hamill oddał wzruszający hołd Carrie Fisher z okazji premiery "Star Wars IX" 

Nie jest to pierwszy film z uniwersum "Gwiezdnych wojen", w którym Mark udzielił głosu innej postaci. W "Ostatnich Jedi" jego głosem przemówił Dobbu Scay - kosmita, którego poznaliśmy w Canto Bight na Cantonice.

Zobacz też: Disney usunął homoseksualny pocałunek z filmu "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" 

Natalia Nowecka - redaktor online Antyradio.pl
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.