Mark Hamill wyznał, że Luke Skywalker nie przejdzie na Ciemną stronę Mocy

Sergiusz Kurczuk
06.11.2017 11:44
Mark Hamill wyznał, że Luke Skywalker nie przejdzie na Ciemną stronę Mocy Fot. kadr z filmu Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi

Aktor wcielający się w Luke'a Skywalkera, postanowił skomentować domysły fanów, według których jego bohater miałby przejść na Ciemną stronę Mocy. Mark Hamill opowiedział, jaką przemianę przeszedł jego bohater. 

Chociaż dla wielu osób Luke Skywalker jest trochę zbyt prostolinijną postacią, młody rycerz Jedi na stałe wpisał się w popkulturę. Kiedy aktor Mark Hamill ponownie wcielił się w Luke'a w filmie „Przebudzenie Mocy”, fani Star Wars oszaleli z radości. Mimo że w samej produkcji nie pojawiał się za często, końcówka zapowiadała, że w kolejnym epizodzie zobaczymy tę postać w pełnej krasie. Na trochę ponad miesiąc przed premierą filmu „Ostatni Jedi”, wiemy, że Luke będzie uczył Rey kontroli nad Mocą. Twórcy jakiś czas temu zdradzili, że VIII część gwiezdnej sagi ma przypominać „Imperium kontratakuje”. I rzeczywiście trening Luke'a i Rey może przywodzić na myśl ćwiczenia młodego Skywalkera z Yodą (ciekawe czy dziewczyna będzie nosić swojego mistrza na plecach?).

Kiedy fani zobaczyli posępnego i zmęczonego życiem Luke'a, przez głowy wielu osób natychmiast przeleciała myśl: „A co jeśli tak naprawdę Luke przeszedł na Ciemną stronę Mocy?”. Sam Hamill wyznał w jednym z wywiadów, że bardzo chętnie wcieliłby się w złą wersję Skywalkera. Radosny i nastawiony optymistycznie do życia chłopak znany z oryginalnej trylogii, to tylko wspomnienie. Hamill w rozmowie z Disney Insider powiedział, jaką przemianę przeszedł jego bohater

W „Gwiezdnych Wojnach: Przebudzeniu Mocy”, Luke stracił swoją pewność siebie i zdolność do podejmowania dobrych decyzji. Zjada go to od środka, ale nie przeszedł na ciemną Stronę. To nie jest jego zła wersja. Jednak wciąż jest to wcielenie tego bohatera, którego się nie spodziewałem. Wyrwało mnie ze strefy komfortu. To prawdziwe wyzwanie.

Słowa aktora brzmią tajemniczo. W historii Luke'a był epizod z Ciemna stroną Mocy. W „Powrocie Jedi” Imperator kusił młodego chłopaka, podobnie jak Darth Vader. Zresztą to jak Anakin szybko zatracił się w swoich decyzjach, wskazuje na to, że Luke ma ciągoty w podążaniu ścieżką, którą wybrał jego ojciec. Chłopak jednak wyparł się pokus i zadeklarował, że nigdy nie przejdzie na Ciemną stronę Mocy. Chociaż wizja złego Luke'a jest bardzo atrakcyjna, słowa aktora zdają się obalać przypuszczenia fanów. A może chodzi o coś zupełnie innego?

Dowiemy się już 14 grudnia 2017 roku. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.