Mark Millar wyjaśnił, dlaczego według niego bohaterowie Marvela wypadają w filmach lepiej, niż postaci DC

Kamil Kacperski
26.02.2018 15:48
Mark Millar wywiad dla Sky Cinema|undefined Fot. kadr z wideo

Według komiksowego scenarzysty, Marvel bardziej zwraca uwagę na charakter postaci, natomiast DC skupia się na przedstawieniu supermocy swoich bohaterów.

Mark Millar miał ogromny wpływ na to, jak wyglądają współczesne komiksy. Pracował nad takimi seriami jak „Wanted”, „Kick-Ass”, „Kingsman”, czy popularnym „Marvel's Civil War”. Nie ograniczał się tylko do Marvela, ale tworzył również dla DC - znany jest głównie z pracy nad postacią Swamp Thing. 

Millar jest teraz zajęty tworzeniem swojego własnego serialowego uniwersum na Netflixie i w celu promocji swojego nowego projektu, udzielił wywiadu dla Yahoo Movies. Podczas rozmowy, twórca został zapytany o to, dlaczego według niego DC radzi sobie na rynku filmowym tak źle:

To bardzo proste - ich postaci nie są tak filmowe i mówię to jako ogromny fan DC, który zdecydowanie bardziej woli ich bohaterów, niż tych marvelowskich. Superman, Batman i Wonder Women są moimi ulubieńcami, ale ich historie i przygody, oprócz Batmana, nie są na bazie ich ukrytych tożsamości, tylko na ich supermocach.

Dlaczego DC idzie gorzej od Marvela?

Według Millara najważniejsze jest to, kim jest człowiek ukrywający się pod maską i według niego dzięki temu, Marvel radzi sobie lepiej na poletku filmowym:

Postaci Marvela zwykle mają swoje podstawy w ich charakterze - czy weźmiesz Matta Murdocka, czy Petera Parkera, czy jakiegokolwiek X-Mena, wszystko bazuje na jego osobowości. DC, oprócz Batmana, nie jest o bohaterze. Z Brucem Waynem jest tak, że możesz się o niego martwić i rozumiesz go, ale na przykład taki Zielona Latarnia? Ma pierścień, który pozwala mu stworzyć fizyczne projekcje jego wyobraźni w postaci zielonej plazmy, ale reaguje alergicznie na kolor żółty! Jak zrobisz o tym film?! W 1952 roku miało to sens, ale teraz widzowie nie mają bladego pojęcia o co chodzi.

Twórca podkreśla też, że musi być również jakiś inny powód, dla którego te postaci nie osiągają takich sukcesów jak Marvel na poletku filmowym, zwracając uwagę na to, jacy twórcy próbowali już stworzyć filmy na podstawie komiksów DC:

Ludzie mnie za to zabiją, ale myślę że mam dowody. Widzieliśmy jak dobrzy reżyserzy, świetni scenarzyści i genialni aktorzy mieli dostępne miliony dolarów do stworzenia filmów, ale im się nie udawało. Wydaję mi się, że te postaci są już za daleko od tego, kiedy zostały stworzone. Czuć trochę zmęczenie materiału i to, że postaci są przestarzałe i nie są już tak fajne. Nawet Superman! Kocham Supermana, ale on należy do Ameryki, która już nie istnieje. On reprezentuje Stany z XX wieku i myślę, że wtedy właśnie był najlepszy.

A Wy zgadzacie się ze zdaniem Millara?

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.