17.07.2017 15:32

Mark Ruffalo: Solowy film o Hulku nigdy nie powstanie. Studio nie chce zarobić pieniędzy

Obecny odtwórca Hulka kategorycznie wykluczył szanse na powstanie samodzielnego filmu z zielonym superbohaterem. 

Mark Ruffalo: Solowy film o Hulku nigdy nie powstanie. Studio nie chce zarobić pieniędzy
foto: kadr z filmu

Fani Hulka pamiętają znacznie lepsze czasy. Zanim został sprowadzony do drugoplanowej roli w „Avengersach”, mogliśmy go oglądać w dwóch solowych filmach o dużym budżecie. Pierwszy z nich w reżyserii Anga Lee wyszedł w 2003 roku i w rolę Bruce’a Bannera wcielił się Eric Bana, a w obsadzie mieliśmy jeszcze takie nazwiska jak Nick Nolte oraz Jennifer Connelly. Film niestety nie zdobył takiej popularności, jakiej oczekiwano, więc temat sequela został pogrzebany. W 2008 roku podjęto drugą próbę przebicia się z zielonym superbohaterem, ale film z Edwardem Nortonem w roli głównej w podobny sposób nie przyniósł wielkich pieniędzy. Jednak na obecnej fali sukcesów kinowego uniwersum Marvela aż dziw bierze, że nikt nie próbuje przemycić pomysłu z nowym filmem o Hulku. Na ten temat wypowiedział się ostatnio Mark Ruffalo, który jest obecnym odtwórcą postaci:

"

Samodzielny film o Hulku nigdy nie powstanie. Prawa do takiego projektu ma Universal, który z jakiegoś powodu nie wie, jak właściwie rozegrać to z Marvelem, i nie chce zarobić pieniędzy.   "

Sytuacja jest faktycznie skomplikowana, bo jak wiemy Marvel Studios nie może wykorzystywać nazwy Hulk w swoich filmach. Żeby studio otrzymało zielone światło na zrobienie solowego filmu o najpotężniejszym Avengersie, musiałoby wejść we współpracę z Universalem, ale póki co nie zanosi się na to. Patrząc jednak na mariaż Marvela ze Sony Pictures w przypadku „Spider-Man: Homecoming”, nie byłby to taki głupi pomysł.

Wszystkim spragnionym widoku potężnego herosa pozostaje jedynie czekać na film „Thor: Ragnarok”, którego premiera odbędzie się 25 października 2017 roku. Fabuła produkcji ma rzekomo dużo czerpać z komiksu „Planeta Hulka” Grega Paka, co w jakimś stopniu powinno zrekompensować nam ból związany z brakiem spin-offu o zielonym olbrzymie. 

Chcielibyście solowy film z Hulkiem?

Kamil Dachnij
Tagi: News Mark Ruffalo