Mark Ruffalo: Solowy film o Hulku nigdy nie powstanie. Studio nie chce zarobić pieniędzy

Kamil Dachnij
17.07.2017 15:32
Mark Ruffalo: Solowy film o Hulku nigdy nie powstanie. Studio nie chce zarobić pieniędzy Fot. kadr z filmu

Obecny odtwórca Hulka kategorycznie wykluczył szanse na powstanie samodzielnego filmu z zielonym superbohaterem. 

Fani Hulka pamiętają znacznie lepsze czasy. Zanim został sprowadzony do drugoplanowej roli w „Avengersach”, mogliśmy go oglądać w dwóch solowych filmach o dużym budżecie. Pierwszy z nich w reżyserii Anga Lee wyszedł w 2003 roku i w rolę Bruce’a Bannera wcielił się Eric Bana, a w obsadzie mieliśmy jeszcze takie nazwiska jak Nick Nolte oraz Jennifer Connelly. Film niestety nie zdobył takiej popularności, jakiej oczekiwano, więc temat sequela został pogrzebany. W 2008 roku podjęto drugą próbę przebicia się z zielonym superbohaterem, ale film z Edwardem Nortonem w roli głównej w podobny sposób nie przyniósł wielkich pieniędzy. Jednak na obecnej fali sukcesów kinowego uniwersum Marvela aż dziw bierze, że nikt nie próbuje przemycić pomysłu z nowym filmem o Hulku. Na ten temat wypowiedział się ostatnio Mark Ruffalo, który jest obecnym odtwórcą postaci:

Samodzielny film o Hulku nigdy nie powstanie. Prawa do takiego projektu ma Universal, który z jakiegoś powodu nie wie, jak właściwie rozegrać to z Marvelem, i nie chce zarobić pieniędzy.  

Sytuacja jest faktycznie skomplikowana, bo jak wiemy Marvel Studios nie może wykorzystywać nazwy Hulk w swoich filmach. Żeby studio otrzymało zielone światło na zrobienie solowego filmu o najpotężniejszym Avengersie, musiałoby wejść we współpracę z Universalem, ale póki co nie zanosi się na to. Patrząc jednak na mariaż Marvela ze Sony Pictures w przypadku „Spider-Man: Homecoming”, nie byłby to taki głupi pomysł.

Wszystkim spragnionym widoku potężnego herosa pozostaje jedynie czekać na film „Thor: Ragnarok”, którego premiera odbędzie się 25 października 2017 roku. Fabuła produkcji ma rzekomo dużo czerpać z komiksu „Planeta Hulka” Grega Paka, co w jakimś stopniu powinno zrekompensować nam ból związany z brakiem spin-offu o zielonym olbrzymie. 

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.