12.01.2018 13:59

Martin Freeman nawiedzony przez duchy w zwiastunie brytyjskiego horroru „Ghost Stories”

Czy sceptyczny naukowiec może uwierzyć w istnienie duchów? Przekonaj się w zwiastunie antologii „Ghost Stories”. 

Martin Freeman nawiedzony przez duchy w zwiastunie brytyjskiego horroru „Ghost Stories”
foto: kadr z filmu „Ghost Stories”

Jesienią 2017 roku podczas London Film Festival odbyła się światowa premiera brytyjskiego horroru „Ghost Stories”. Film został oparty na widowisku o tym samym tytule, w którym wykorzystywane są triki iluzjonistyczne. Autorem widowiska oraz filmu jest Andy Nyman, który wciela się w główną rolę - sceptycznego naukowca, mającego za zadanie wyjaśnić to, co pozornie niewyjaśnione. Pewny siebie profesor Phillip Goodman dostaje jednak trzy przypadki zjawisk nadprzyrodzonych, które wymykają się szkiełku i oku naukowca. W sieci pojawił się zwiastun „Ghost Stories”.

Twórcy oprócz trailera zaprezentowali również plakat „Ghost Stories”. 

Ghost Stories

Ze sprawy na sprawę robi się coraz ciekawiej, a Goodman zaczyna wątpić, że w każdym przypadku ludzki mózg widzi, co chce widzieć. Profesor spotyka na swojej drodze stróża nocnego pracującego w starej fabryce, młodego chłopaka nękanego przez demony oraz biznesmena, czekającego na narodziny dziecka. Antologia została okrzyknięta jednym z najstraszniejszych horrorów brytyjskich ostatnich lat.

W rolę jednej z nawiedzanych osób wcielił się znany z roli Bilbo Bagginsa w trylogii „Hobbit” Martin Freeman. Poza Nyman i Freemanem w filmie wystąpili również Alex LawtherJill HalfpennyPaul WhitehouseNicholas BurnsKobna Holdbrook-SmithDaniel Hill, Ryan Oliva i Derren Brown. Film Nymana i Jeremy'ego Dysona zapowiada się inaczej, niż większość produkcji opowiadających i duchach, które ukazały się w ostatnim czasie. „Ghost Stories” trafi do wybranych kin w 2018 roku, ale producenci zapowiedzieli, że szersze grono odbiorców będzie mogło obejrzeć „Ghost Stories” za pośrednictwem platform VOD. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Zwiastuny Horror