Martin Scorsese nie oglądał "Jokera". Twierdzi, że nie musi

03.01.2020 12:45
Martin Scorsese nie oglądał "Jokera". Twierdzi, że nie musi Fot. kadr z filmu Joker

Martin Scorsese, który początkowo miał być producentem filmu Todda Phillispa "Joker", przyznał, że nie oglądał głośnej produkcji i nie zamierza jej nadrabiać.

W 2019 roku swoją premierę miał najnowszy film Martina Scorsese pod tytułem "Irlandczyk". Filmowiec był więc zajęty swoim dziełem, przez co obejrzał głośnego "Jokera" - produkcji, którą początkowo miał produkować. Okazuje się jednak, że reżyser raczej nie nadrobi tej zaległości.

"Joker" - Martin Scorsese twierdzi, że nie musi oglądać filmu

Produkcja wyreżyserowana przez Todda Phillipsa okazała się ogromnym sukcesem. Mimo że film był przeznaczony wyłącznie dla widzów pełnoletnich, przekroczył próg miliarda dolarów zysków, bijąc rekord tytułów z kategorią wiekową R. Nad "Jokerem" rozpływali się tez widzowie i krytycy. Wystarczy zresztą powiedzieć, że "Joker" jest nieoficjalnym faworytem tegorocznego rozdania Oscarów.

Przeczytaj także

Okazuje się jednak, że na Martinie Scorsese nie robi to wrażenia. W rozmowie z The New York Times został zapytany, czy widział "Jokera" i co o nim sądzi. Reżyser szczerze odpowiedział.

Widziałem fragmenty. Wiem, o co chodzi, więc po co miałbym oglądać całość? Łapię to. Jest w porządku.

Trudno powiedzieć, co spowodowało, że twórca "Chłopców z ferajny" nie wybrał się na "Jokera". Być może ma to związek z faktem, że "Joker" mimo wszystko należy do podgatunku kina superbohaterskiego, za którym Scorsese raczej nie przepada.

Przeczytaj także

Co ciekawe, Phillips w wielu wywiadach podkreślał, że Scorsese był jednym ze źródeł inspiracji do powstania "Jokera". Starszy kolego po fachu wielokrotnie doradzał Phillipsowi w różnych kwestiach, a sama produkcja została porównana zarówno do "Taksówkarza", jak i "Króla komedii".

Przeczytaj także

Oscary 2020 - kiedy wręczenie nagród?

Czy "Joker" rzeczywiście dostanie prestiżową nagrodę? A może będzie konkurował z "Irlandczykiem"? Na razie nie znamy tytułów nominowanych filmów do Oscarów 2020. Członkowie Akademii wybiorą je 13 stycznia 2020 roku. 92. gala wręczenia nagród obędzie się 9 lutego 2020 roku. Czy "Joker" wygra statuetkę? Przekonamy się za kilka tygodni. 

Przeczytaj także

Zobacz też: "Joker" reż. Todd Philips [RECENZJA]

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.