Martin Scorsese zrobi film o Jokerze. Jared Leto stracił pracę?

Sergiusz Kurczuk
23.08.2017 10:18
Martin Scorsese zrobi film o Jokerze. Jared Leto stracił pracę? Fot. EastNews/Piero Oliosi

Joker - jeden z najsłynniejszych czarnych charakterów w komiksach DC dostanie swój solowy film. Produkcją ma się zająć sam Martin Scorsese. Reżyserem zostanie Todd Phillips, który stworzył „Kac Vegas”.  

Joker niebawem pojawi się w solowym filmie, który opowie o jego przeszłości. Studio Warner Bros. postanowiło stworzyć historię opowiadającą o jednym z najgroźniejszych i najbardziej szalonych przeciwników Batmana i całego uniwersum DC. Reżyserem filmu został Todd Phillips, który ma na swoim koncie takie filmy jak seria „Kac Vegas, czy „Zanim odejdą wody. Za scenariusz odpowiedzialny będzie Scott Silver, który napisał między innymi „8 milę, czy „Fightera. Produkcją historii Jokera zajmie się słynny filmowiec Martin Scorsese. Potwierdzono, że w głównej roli nie pojawi się na pewno Jared Leto, który wcielił się w komiksowego bohatera w filmie „Legion Samobójców.

I nie chodzi tu raczej o krytykę, której artysta był poddany po nieudanym występie w roli Jokera. Nowy film ma opowiadać o początkach działalności Jokera w świecie przestępczym. Warner Bros. zdradza, że produkcja będzie się rozgrywać we wczesnych latach 80. w Gotham City. Poznamy więc wydarzenia, które sprawiły, że tajemniczy mężczyzna stał się szalonym przestępcą i nemezis Batmana. Pojawiają się jednak głosy, że prawdopodobnie solowy film o Jokerze nie będzie częścią świata, który poznaliśmy w filmach „Człowiek ze stali„Batman v Superman: Świt sprawiedliwości„Legionie Samobójców, „Wonder Woman” i który twórcy rozbudują w zbliżającej się „Lidze Sprawiedliwości. Czyżby studio szło w podobnym kierunku co Marvel? Film ma być mrocznym kryminałem, a swoim klimatem ma nawiązywać do takich filmów Scorsese, jak „Taksówkarz, czy „Wściekły byk.

Joker pojawił się już w niejednym kinowym filmie. Po raz pierwszy wcielił się w niego Jack Nicholson w hicie Tima Burtona. Tam Joker ukazany jest jako drobny przestępca ścigany przez Batmana, który przez przypadek wpada do kadzi z chemikaliami, oszpecającymi mu twarz. Kolejną próbą ukazania komiksowej postaci był film „Mroczny Rycerz Christophera Nolana. Reżyser stworzył realistyczny świat, więc postać Jokera była mniej groteskowa i o wiele bardziej mroczna. Joker Heatha Ledgera opowiadał swoim ofiarom różne wersje własnej genezy, więc był o wiele bardziej tajemniczą postacią, niż kreacja Nicholsona. Joker Leto był wykreowany raczej jako szalony gangster - Książę Klaunów, ale niestety ta wersja postaci nie dosięga do pięt kreacjom w poprzednich filmach. Sam aktor był rozczarowany filmem

Komiksowy Joker jest bardzo tajemniczą postacią. Nie do końca wiadomo, jak wyglądały młodzieńcze lata szalonego przestępcy. Nigdy nie wyjawiono też dokładnej genezy tego bohatera. Wielu fanów papierowej wersji ma więc już zastrzeżenia co do pomysłu Warner Bros., bo film może zrujnować postać, która fascynuje czytelników na całym świecie od 1940 roku. Jak będzie? Będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość i poczekać na kolejne wieści dotyczące filmu o Jokerze. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.