07.10.2019 13:17

"Martwe zło": Sam Raimi potwierdził kontynuację serii horrorów

Podczas New York Comic Con 2019 Sam Raimi potwierdził, że niebawem powstanie kolejna część serii horrorów "Martwe zło". Reżyser ujawnił szczegóły produkcji.

Martwe zło 2
foto: kadr z filmu Martwe zło 2

Ostatnie miesiące to ciężkie czasy dla fanów "Martwego zła". Od remake'u z 2013 roku nie pojawił się żaden film o przygodach Asha Williamsa. W 2015 roku pojawiła się produkcja telewizyjna "Ash kontra martwe zło" z Bruce'em Campbellem w roli głównej, ale po trzech sezonach serial został skasowany, a aktor pożegnał się z ikoniczną rolą na stałe. Na szczęście los znowu uśmiechnął się do fanów serii. Sam Raimi potwierdził, że zobaczymy kontynuację "Martwego zła".

"Martwe zło" - powstanie kontynuacja serii

Podczas New York Comic Con 2019 odbyło się spotkanie z Samem Raimim, który zasłynął na świecie nie tylko trylogią filmów o Spider-Manie, ale przede wszystkim kultowym horrorem komediowym "Martwe zło" z 1981 roku. Produkcja doczekała się dwóch kolejnych części i niebawem zobaczymy kolejny rozdział historii o przeklętej księdze Necronomicon. Jakiś czas temu pojawiły się plotki o reboocie serii albo o zupełnie nowej produkcji, dziejącej się w uniwersum filmu.

Martwe zło 2: Śmierć przed świtem
Martwe zło 2: Śmierć przed świtem
Przeczytaj także Nowa część "Martwego zła"? Sam Raimi potwierdził, że pracuje nad pomysłami kontynuacji

Raimi potwierdził te doniesienia.

Jak podaje serwis Moviehole, Raimi promujący nową "Klątwę" powiedział, że fani "Martwego zła" nie powinni porzucać nadziei.

"

Nadchodzi więcej "Martwego zła". "

Ta enigmatyczna zapowiedź to wspaniałe wieści dla osób, które były przerażone myślą, że "Martwe zło" jest już dosłownie martwe. Niestety w tajemniczej produkcji zabraknie Campbella, który nie zamierza wracać do roli. Będzie jednak obecny na planie jako producent.

Bruce Cambell jako Ash Williams
Bruce Cambell jako Ash Williams
Przeczytaj także Bruce Campbell jako Ash Williams na pierwszym i ostanim kadrze. Wzruszające pożegnanie z serią „Martwe zło”

Raimi dołączy do niego w tej samej roli. Reżyserią nadchodzącej kontynuacji zajmie się bowiem ktoś inny. Remake filmu wyreżyserował Fede Álvarez. Być może to on będzie odpowiadał za nowy film z cyklu.

Foto; kadr ze zwiastuna "The New Mutants"
Foto; kadr ze zwiastuna "The New Mutants"
Przeczytaj także Horrory 2020: jakie filmy grozy zadebiutują w 2020 roku?

Na razie nie zdradzono więcej informacji na temat nowej część "Martwego zła". Nie wiadomo też, o czym opowie film. Fani serii muszą więc uzbroić się w cierpliwość i czekać na dalsze szczegóły.

Foto: kadr z filmu "Dead Sushi" / Monster Pictures
Foto: kadr z filmu "Dead Sushi" / Monster Pictures
Przeczytaj także Top 21: najbardziej absurdalne horrory w dziejach. Wśrod nich "Rekinado"

Zobacz też: Zamieszkaj w opętanej chacie z „Martwego zła”

Tagi: News Martwe zło Horror Bruce Campbell