"Martwe zło": Sam Raimi skomentował przyszłość serii

03.01.2020 11:12
"Martwe zło": Sam Raimi skomentował przyszłość serii Fot. kadr z filmu Martwe zło

Już niedługo do kin trafi nowa wersja horroru "Martwe zło". Reżyser oryginału - Sam Raimi, opowiedział, co czeka fanów historii o Necronomiconie.

O tym, że "Martwe zło" powróci w nowej odsłonie, było wiadomo już od jakiegoś czasu. Latem 2019 roku Sam Raimi potwierdził, że seria rzeczywiście będzie kontynuowana. Teraz zdradził szczegóły dotyczące jej przyszłości.

"Martwe zło" - Sam Raimi opowiedział o kontynuacji horroru

Jak podaje portal Bloody Disgusting, filmowiec brał ostatnio udział w sesji Ask-Me-Anything na czacie serwisu Reddit. Rozmowa reżysera horroru z fanami odbyła się w ramach promocji nowej wersji "Klątwy", w którą jest zaangażowany. Miłośnicy kultowej produkcji Raimiego nie mogli się jednak oprzeć pokusie zapytania o to, w jakim kierunku podąży "Martwe zło". Co odpowiedział reżyser?

Bruce [Campbell], Rob [Tarpet] i ja pracujemy z młodym filmowcem, który pisze scenariusz do nowego "Martwego zła". Będzie też reżyserem. Jeśli chodzi o mnie... Z przyjemnością wyreżyserowałbym nowe "Martwe zło"... ale naprawdę chciałbym to zrobić z Bruce'em. Ale on powiedział, że skończył z tą postacią. Miałem nadzieję, że to nie prawda.

Okazuje się więc, że nowe "Martwe zło" będzie kontynuacją oryginału. Do tej pory Raimi wspominał jedynie o sequelu remake'u w reżyserii Fede Alvareza. Czy powyższe słowa oznaczają, że ciąg dalszy filmu z 2013 roku jednak nie powstanie? Reżyser odpowiedział na to pytanie.

Jeśli Fede byłby scenarzystą albo reżyserem tego filmu, zrobimy go natychmiast!

To oznacza, że na razie sequel remake'u "Martwego zła" nie wchodzi w grę, z powodu innych zajęć zawodowych Alvareza. Z tego powodu na razie skupiono się na kontynuacji oryginalnej serii, za którą odpowie tajemniczy "młody filmowiec".

Przeczytaj także

Z czatu z Raimim wynika więc, że na razie "Martwe zło" jest otwarte na różne kierunki. Co finalnie wyniknie z pracy nad kolejnym filmem opowiadającym o mrocznej sile drzemiącej w księdze Necronomicon? Przekonamy się za jakiś czas.

Przeczytaj także

Zobacz też: Bruce Campbell żegna się z fanami serialu „Ash kontra Martwe zło”

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.