21.11.2017 12:22

Martwi bohaterowie Marvela na chińskich plakatach „Ligi Sprawiedliwości”

Chińczycy postawili na dość agresywną akcję promocyjną filmu „Liga sprawiedliwości”. W kinach pojawiły się plakaty na których bohaterowie DC stoją wśród zwłok herosów Marvela. 

Martwi bohaterowie Marvela na chińskich plakatach „Ligi Sprawiedliwości”
foto: materiały promocyjne

Chiny słyną z wielu rzeczy: Wielkiego Muru Chińskiego, bogatej kultury, tradycji parzenia herbaty oraz... zamiłowania do podrabiania produktów z tak zwanego świata Zachodu. Podróbka, o której zaraz przeczytacie, w wielu kinach wyparła oryginał. O tym, że w krajach Dalekiego Wschodu akcja marketingowa trochę różni się od tego, co znamy z własnego podwórka, pisaliśmy już przy okazji premiery filmu „Spider-Man: Homecoming”. Jak donoszą serwisy comicbook.com, Screenrant oraz administrator konta na Twitterze Marvelous Realm, w Chinach wykorzystano dość odważną formę promocji filmu „Liga Sprawiedliwości”. Zresztą zobaczcie sami:

Nie, nie potrzebujecie wizyty u okulisty. W wielu chińskich kinach oraz na stronie serwisu sprzedającego bilety iQiyi, do reklamowania najnowszego filmu Warner Bros. użyto plakatu, na którym superbohaterowie DC stoją w otoczeniu martwych postaci znanych z filmów Marvela, zarówno ze studia Disney, jak i 20th Century Fox. Super szybki Flash depcze głowę pokonanego Kapitana Ameryki, waleczna Wonder Woman przebija mieczem Wolverine'a, zazwyczaj niezabijający wrogów Batman trzyma w ręce odciętą głowę Thora, a groźny Aquaman nabił na swój „pięcioząb” samego Deadpoola. Superman i Cyborg zapewne zajęli się Iron Manem, którego szczątki leżą porozrzucane wokół. 

To nie żaden fake. Chociaż plakat jest fotomontażem fana, pojawił się w oficjalnym obiegu. Warner Bros. oczywiście nie ma z tą grafiką nic wspólnego i wkrótce przyjrzy się sprawie. Zresztą wcześniej już pisaliśmy o chińskich plakatach „Ligi Sprawiedliwości” i nie wyglądały tak makabrycznie. Biorąc pod uwagę kiepską frekwencję widzów na seansach najnowszej propozycji DCEU, obrazek z plakatu jest raczej cichym marzeniem fanboyów filmów na podstawie komiksów DC. Ostatni film Marvel Studios „Thor: Ragnarok” miał o wiele lepsze wyniki finansowe. „Liga Sprawiedliwości” zarobiła jedynie 94 miliony dolarów w USA i 185 milionów poza granicami Stanów, tym samym stając się filmem z uniwersum DCEU z najgorszym wynikiem otwarcia. 

Jeśli jesteście ciekawi, jak wygląda pojedynek dwóch grup herosów, to przeczytajcie nasz artykuł, poświęcony temu zagadnieniu

Herosi Marvela kontra bohaterowie DC - kto wygrałby tę konfrontację?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Wonder Woman Kapitan Ameryka Batman Wolverine Liga Sprawiedliwości Aquaman Superman Marvel DC Comics