Martwi powstają w 1. zwiastunie „Piratów z Karaibów 5”

Robert Skowronski
03.10.2016 07:55
Martwi powstają w 1. zwiastunie „Piratów z Karaibów 5” Fot. kadr z wideo

Jack Sparrow już 5. raz powraca na wody, by łupić i przeżywać przygody. Wy wszystkie szczury lądowe, oto 1. zwiastun filmu „Piraci z Karaibów: Dead Men Tell No Tales”.

Na wstępie pragniemy się usprawiedliwić, że celowo nie przetłumaczyliśmy podtytułu kolejnej odsłony serii zapoczątkowanej w 2003 roku. Wolimy poczekać na oficjalne nazewnictwo polskiego dystrybutora, gdyż jak wiadomo ci potrafią w tej materii płatać figle.

Johnny Depp powraca do roli pokręconego pirata i ponownie chcąc nie chcąc pakuje się w tarapaty. Tym razem za kamerą stanie niezwiązany wcześniej z serią duet reżyserski Joachim Roenning i Espen Sandberg. Panowie nie mają zbyt dużego dorobku, a za ich największy sukces można uznać obraz nominowany w 2013 roku do Oscara w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny, czyli „Wyprawę Kon-Tiki”. Za scenariusz odpowiedzialny jest zaś Jeff Nathanson mający na koncie „Terminal”, „Facetów w czerni 3”, „Speed 2” czy „Złap mnie, jeśli potrafisz”.

W „Dead Men Tell No Tales” problemem Jacka Sparrowa będzie Kapitan Salazar grany przez Javiera Bardema i jego zgraja duchów. Istoty nie z tego świata wydostały się z Diabelskiego Trójkąta i postawiły sobie za cel zabicie każdego pirata na wodach, w tym oczywiście postać graną przez Deppa. Jedynym sposobem na ratunek jest odnalezienie przez bohatera magicznego artefaktu dającego władzę na morzu - trójzębu Posejdona.

Zobaczcie 1. zwiastun „Piratów z Karaibów 5”:

W obsadzie znaleźli się jeszcze Orlando Bloom jako Will Turner, Geoffrey Rush w roli Barbossy, Kevin McNally jako Joshamee Gibbs czy też Stephen Graham wcielający się w Scruma. Nowymi twarzami na ekranie będą Kaya Scodelario, Brenton Thwaites, a także Paul McCartney. Postać ex-Beatlesa ma się pojawić w widowiskowej scenie, którą twórcy postanowili dokręcić do znajdującego się aktualnie w postprodukcji filmu. „Piraci z Karaibów 5” mają zadebiutować w kinach 26 maja 2017 roku.

Jeżeli w zwiastunie brakowało Wam Jacka Sparrowa, to prezentujemy opublikowane wcześniej zdjęcie przedstawiające najsłynniejszego pirata z Karaibów:

Fani Johnny'ego Deppa powinni się ucieszyć, że swojego idola ujrzą również w ekranizacji książki Agathy Christie, w „Morderstwie w Orient Expressie”, a także w remake'u „Niewidzialnego człowieka” z 1933 roku.

Jak Wam się podoba 1. zwiastun „Piratów z Karaibów 5”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.