Martwi powstają w 1. zwiastunie „Piratów z Karaibów 5”

Robert Skowronski
03.10.2016 07:55
Martwi powstają w 1. zwiastunie „Piratów z Karaibów 5” Fot. kadr z wideo

Jack Sparrow już 5. raz powraca na wody, by łupić i przeżywać przygody. Wy wszystkie szczury lądowe, oto 1. zwiastun filmu „Piraci z Karaibów: Dead Men Tell No Tales”.

Na wstępie pragniemy się usprawiedliwić, że celowo nie przetłumaczyliśmy podtytułu kolejnej odsłony serii zapoczątkowanej w 2003 roku. Wolimy poczekać na oficjalne nazewnictwo polskiego dystrybutora, gdyż jak wiadomo ci potrafią w tej materii płatać figle.

Johnny Depp powraca do roli pokręconego pirata i ponownie chcąc nie chcąc pakuje się w tarapaty. Tym razem za kamerą stanie niezwiązany wcześniej z serią duet reżyserski Joachim Roenning i Espen Sandberg. Panowie nie mają zbyt dużego dorobku, a za ich największy sukces można uznać obraz nominowany w 2013 roku do Oscara w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny, czyli „Wyprawę Kon-Tiki”. Za scenariusz odpowiedzialny jest zaś Jeff Nathanson mający na koncie „Terminal”, „Facetów w czerni 3”, „Speed 2” czy „Złap mnie, jeśli potrafisz”.

W „Dead Men Tell No Tales” problemem Jacka Sparrowa będzie Kapitan Salazar grany przez Javiera Bardema i jego zgraja duchów. Istoty nie z tego świata wydostały się z Diabelskiego Trójkąta i postawiły sobie za cel zabicie każdego pirata na wodach, w tym oczywiście postać graną przez Deppa. Jedynym sposobem na ratunek jest odnalezienie przez bohatera magicznego artefaktu dającego władzę na morzu - trójzębu Posejdona.

Zobaczcie 1. zwiastun „Piratów z Karaibów 5”:

W obsadzie znaleźli się jeszcze Orlando Bloom jako Will Turner, Geoffrey Rush w roli Barbossy, Kevin McNally jako Joshamee Gibbs czy też Stephen Graham wcielający się w Scruma. Nowymi twarzami na ekranie będą Kaya Scodelario, Brenton Thwaites, a także Paul McCartney. Postać ex-Beatlesa ma się pojawić w widowiskowej scenie, którą twórcy postanowili dokręcić do znajdującego się aktualnie w postprodukcji filmu. „Piraci z Karaibów 5” mają zadebiutować w kinach 26 maja 2017 roku.

Jeżeli w zwiastunie brakowało Wam Jacka Sparrowa, to prezentujemy opublikowane wcześniej zdjęcie przedstawiające najsłynniejszego pirata z Karaibów:

Fani Johnny'ego Deppa powinni się ucieszyć, że swojego idola ujrzą również w ekranizacji książki Agathy Christie, w „Morderstwie w Orient Expressie”, a także w remake'u „Niewidzialnego człowieka” z 1933 roku.

Jak Wam się podoba 1. zwiastun „Piratów z Karaibów 5”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.