24.09.2019 11:54

Marvel Studios planuje wprowadzić do kinowego uniwersum Ghost Ridera, jakiego jeszcze nie widzieliśmy

Według najnowszych informacji szefowie Marvel Studios mają na oku Ghost Ridera, któremu chcą dać nowy film lub serial. Nie będzie to jednak klasyczne ujęcie tego herosa.

kadr z serialu Agents of S.H.I.E.L.D.
foto: kadr z serialu Agents of S.H.I.E.L.D.

Chociaż wielu najbardziej popularnych filmowych herosów Marvela przeszło już do historii, komiksowy świat jest na tyle szeroki, że twórcy mają z czego wybierać. Tym bardziej że na horyzoncie widać już Fazę Czwartą MCU. Niewykluczone, że niedługo filmowe uniwersum powiększy się o kolejną postać - Ghost Ridera. Według plotek ma to być jednak wcielenie Ducha Zemsty, jakiego jeszcze nie widzieliśmy.

Filmy Marvela - nowy Ghost Rider w MCU?

Jak donosi portal MCU Exchange, szefowie Marvel Studios planują powołać do życia kolejną produkcję, poświęconą Ghost Riderowi.

Do tej pory mieliśmy okazję zobaczyć dwa wcielenia tego antybohatera. W 2007 roku powstała dylogia z Nicolasem Cage'em w roli tytułowej. Chociaż produkcja nie była powiązana z MCU, Kevin Feige raczej nie lubi opowiadać tych samych historii, więc Johnny Blaze ma małe szanse na wielki powrót w nowej odsłonie. 

Niedawno wykorzystano również najnowsze wcielenie Ghost Ridera - Robbiego Reyesa, który odgrywał ważną rolę w serialu "Agenci S.H.I.E.L.D.", więc demon poruszający się samochodem również nie wchodzi w grę. Tym bardziej że serwis Hulu zapowiedział serial poświęcony tej postaci. 

Fani komiksów Marvela doskonale zdają sobie jednak sprawę, że awatarów demona Zarathosa było bardzo wiele, ale jeden z pierwszych, pojawił się w czasach prehistorycznych. Trudno jednak wyobrazić sobie, żeby Marvel Studios robiło film o kowbojskiej, nordyckiej czy gangsterskiej wersji postaci. Poza tym pseudonimem Ghost Rider posługiwało się czterech bohaterów. Oprócz wyżej wspomnianej dwójki istnieli jeszcze Danny Ketch i Alejandra Jones.

Nie żyją Marie Severin i Gary Friedrich - twórcy Spider-Woman i Ghost Ridera
Nie żyją Marie Severin i Gary Friedrich - twórcy Spider-Woman i Ghost Ridera
Przeczytaj także Nie żyją Marie Severin i Gary Friedrich - twórcy Spider-Woman i Ghost Ridera

Ten pierwszy zadebiutował w latach 90. i przejął schedę po Johnnym Blazie. Próbował wykorzystać swoje piekielne moce, by czynić dobro. W przeciwieństwie do Alejandry Jones, która pojawiła się w roku 2011 i po kilku latach występowania w komiksach została w końcu uśmiercona. Niewykluczone jednak, że twórcy nowego "Ghost Ridera" połączą wątki i zaprezentują kobiecą wersję antybohatera. 

Marvel połączył Hulka i Ant-Mana w jedną postać. Jak prezentuje się Little Monster?
Marvel połączył Hulka i Ant-Mana w jedną postać. Jak prezentuje się Little Monster?
Przeczytaj także Marvel połączył Hulka i Ant-Mana w jedną postać. Jak prezentuje się Little Monster?

Biorąc pod uwagę, że twórcy MCU zaczynają eksplorować multiwersum, możliwe, że sięgną również po zupełnie nową postać, która zdążyła już zyskać sporą grupę fanów. Chodzi o Cosmic Ghost Ridera - sługę Thanosa, pochodzącego z bardzo odległej przyszłości. Ta wersja Ghost Ridera to Frank Castle, lepiej znany jako Punisher, który został jednym z nielicznych żyjących ludzi. 

Marvel Comics
Marvel Comics
Przeczytaj także Marvel zdradził, która postać będzie odpowiedzialna za zniszczenie komiksowego uniwersum

"Ghost Rider" - kiedy premiera?

Informacja o nowym "Ghost Riderze" to na razie niepotwierdzona plotka, więc trudno przewidywać, kiedy zobaczymy Demona Zemsty w akcji. Jednak biorąc pod uwagę ostatnie doniesienia na temat przyszłości MCU, może być jak najbardziej prawdziwa. Do tej pory zapowiedziano, że niedługo zobaczymy takie tytuły jak "Moonknight" i nowy "Blade". Pojawiły się też pogłoski o serialu "Werewolf by Night". Fani komiksów Marvela doskonale wiedzą, że postacie z pogranicza science fiction i horroru mogłyby stworzyć filmową wersję drużyny Midnight Sons. Czy rzeczywiście tak będzie? Przekonamy się za jakiś czas. 

Blade: Wieczny łowca
Blade: Wieczny łowca
Przeczytaj także Serwis Hulu pracuje nad serialem "Blade". To nie jedyny mroczny bohater z własnym tytułem

Zobacz też: Antybohater z komiksów Marvela zabił Strażników Galaktyki. O kogo chodzi? 

Tagi: News Marvel Marvel Comics Ghost Rider