Marvel Studios pracuje nad produkcją o dziecięcych superbohaterach. Kim są członkowie "Power Pack"?

28.05.2019 14:05
1 Fot. kadr z komiksu Power Pack vol. 3 #1

Według najnowszych informacji Marvel Studios pracuje nad adaptacją komiksu "Power Pack" - historii czwórki dzieci obdarzonych nadprzyrodzonymi umiejętnościami. Na razie nie wiadomo czy produkcja będzie filmem kinowym, czy kolejnym serialem Disney+.

Ostatnia dekada udowodniła, że widzowie są otwarci na filmowe i serialowe wersje przygód bohaterów z komiksów Marvela. Wygląda więc na to, że Faza Czwarta i Piąta będą obfitować w mniej znane postacie i grupy, które tworzą. Jednym z takich zespołów jest Power Pack - team złożony z dzieci o supermocach. Najnowsze doniesienia wskazują, że szefowie Marvel Studios rozpoczęli pracę nad filmem lub serialem o niesamowitym rodzeństwie Powerów. 

"Power Pack" - nowy film Marvela?

1 Fot. foto: Power Pack vol. 3 #1

Zakończenie "Avengers: Endgame" to jedynie finał pewnej ery w historii MCU. W rzeczywistości kinowe uniwersum dopiero się rozpoczęło i nic nie stoi na przeszkodzie, by stworzyć adaptację historii mniej eksploatowanych przez Hollywood niż przygody najsłynniejszych herosów. Jak donosi serwis MCU Cosmic, Marvel Studios przygotowuje obecnie filmową lub serialową wersję komiksu "Power Pack". Nie zdradzono jednak żadnych dodatkowych szczegółów dotyczących nadchodzącej produkcji. "Power Pack" może być jednocześnie jednym z filmów zapowiedzianych przez Marvel Studios na najbliższe lata, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by przekształcić tę opowieść w serial na powstającej platformie streamingowej Disney+.

Przeczytaj także

"Powerk Pack" - kim są bohaterowie?

Bohaterowie należący do drużyny Power Pack zadebiutowali w 1984 roku na kartach własnej serii. Do drużyny należeli Alex, Jack, Julie, i Katie Powerowie. Wraz z rodzicami tworzyli zwyczajną nowojorską rodzinę. Ojciec rodzeństwa był naukowcem, który odkrył nowe źródło mocy. W dzień, kiedy maiły się odbyć testy nowego generatora, na Ziemi rozbił się Kymellianin imieniem Aelfyre Whitemane, który ostrzegł młodych bohaterów o śmiercionośnych skutkach odkrycia ich ojca. Przed śmiercią podzielił swoją nadprzyrodzoną moc pomiędzy dzieci. Power Pack postanowili wykorzystać nowe umiejętności do walki ze złymi kosmitami z rasy Zn'rx, którzy chcieli wykorzystać generator do podboju kosmosu. Tak narodziła się nowa drużyna.

1 Fot. foto: Power Pack vol. 1#1

Dzieciaki przybrały pseudonimy Energizer, Lightspeed, Mass Master oraz Zero-G, którymi, podobnie jak swoimi mocami, wielokrotnie się wymieniały. Energizer potrafi generować wybuchające kule energii, Lightspeed zyskała umiejętność szybkiego latania oraz teleportacji, Mass Master kontroluje swoją gęstość oraz molekuły własnego ciała, a moce Zero-G wpływają na manipulację grawitacją. Z czasem do grupy dołączył Franklin Richards, który przybrał pseudonim Tattletale. Po jakimś czasie okazało się, że Tattletale to jedynie mentalna projekcja starszego syna Mr. Fantastica i Invisible Woman, posiadająca podobne psioniczne moce. Power Pack niejednokrotnie krzyżowali swoje ścieżki z najsłynniejszymi herosami Marvela - Fantastyczną Czwórką, Avengers, Spider-Manem i X-Men.

Czy drużyna superbohaterskich dzieci zadebiutuje w kinach, a może ich przygody będziemy  śledzić na małym ekranie? Przekonamy się za jakiś czas.

Zobacz też: Czy Marvel Studios pracuje nad filmem o Avengers z alternatywnego świata?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.