Marvel Studios wybrało faworyta Oscarów 2019. Czy „Black Panther” zdobędzie nagrodę za najlepszy film?

Sergiusz Kurczuk
24.08.2018 14:07
Marvel Studios wybrało faworyta Oscarów 2019. Czy „Black Panther” zdobędzie nagrodę za najlepszy film? Fot. materiały promocyjne

Szefowie Marvel Studios zadecydowali, która tegoroczna produkcja będzie walczyć o nominację do kategorii najlepszy film podczas gali rozdania Oscarów 2019. Chodzi o „Black Panthera” w reżyserii Ryana Cooglera. 

W 2018 roku Marvel Studios wydało 3 tytuły: „Black Panther”, „Avengers: Infinty War” oraz „Ant-Man i Osa”. Ostatnia produkcja przeszła bez większego echa w przeciwieństwie do solowych przygód króla Wakandy i 3. części serii „Avengers”. Chociaż w naszym kraju pojedynek kinowych herosów Marvela z Thanosem odniósł większy sukces niż „Black Panther”, większa część świata zachwycała się filmem Ryana Cooglera. Wszystko z powodu pewnego przełomu kulturowego, jaki przyniosła pierwsza produkcja o czarnoskórym bohaterze w świecie MCU. Nic dziwnego, że szefowie studia postanowili zrobić wszystko, co w ich mocy, by „Black Panther” został nominowany do Oscara w kategorii najlepszy film

„Black Panther” ma szansę na Oscara 2019?

Według informacji portalu MCU Exchange, Kevin Feige postanowił zatrudnić ekspertkę od strategii oscarowych. Cynthia Swartz będzie odpowiedzialna za pokierowanie działaniami studia w takim kierunku, by Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej nominowała historię T'Challi do kategorii najlepszy film. Feige niejednokrotnie podkreślał, że niezwykłość „Black Panthera” wynika z ogromnego zaangażowania, które w film włożył reżyser filmu. To dzięki Cooglerowi produkcja oddaje klimat złożonego kontynentu, jakim jest Afryka.

Chciałbym zobaczyć docenienie ciężkiej pracy, wysiłku, wizji i wiary utalentowanego filmowca Ryana Cooglera, który kilka lat temu siedział naprzeciwko nas po drugiej stronie i powiedział: „Biłem się z pytaniami dotyczącymi mojej przeszłości i dziedzictwa, i pomyślałem, że naprawdę chcę opowiedzieć w tym filmie historię”, i zrobił to tak nieprawdopodobnie dobrze i z tak wielkim wpływem... Najbardziej ekscytuje mnie myśl, że ten potencjał zostanie dostrzeżony. 

„Black Panther” wygra Oscara za najlepszy film?

To dość ciekawe posunięcie Marvel Studios, biorąc pod uwagę fakt, że Akademia Filmowa zamierza wprowadzić zupełnie nową kategorię, która miałaby być specjalnym miejscem dla blockbusterów. Pomysł powołania do życia Oscara za najbardziej popularny film nie przypadł jednak do gustu wszystkim fanom kina. Być może z tego powodu Feige nie dał za wygraną. Chociaż do kolejnej gali wręczenia najważniejszych nagród filmowych jeszcze daleko, Marvel Studios powoli rozpoczyna swoją kampanię. Czy okaże się skuteczna i „Black Panther” zostanie nominowany w kategorii najlepszy film? Tego dowiemy się za jakiś czas. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.