Marvel Studios zapowiada, że przyszłość MCU to superbohaterki i postacie LBGTQ

Sergiusz Kurczuk
26.06.2018 13:29
Marvel Studios zapowiada, że przyszłość MCU to superbohaterki i postacie LBGTQ Fot. kadr z filmu Thor: Ragnarok

Kevin Feige zapowiedział, że w kolejnych filmach MCU superbohaterki będą stanowiły większość. Marvel Studios wprowadzi również długo wyczekiwanych bohaterów, którzy są przedstawicielami LBGTQ. 

Marvel Studios w 2018 roku obchodzi 10-lecie istnienia. Co prawda w ciągu dekady zadebiutowało wiele superbohaterek, ale do tej pory były jedynie dodatkiem do męskich herosów. Może się to wydawać dziwne, ale zaplanowany na początek roku 2019 film „Captain Marevl” będzie pierwszą produkcją Marvel Studios, opowiadającą o superbohaterce. Co ciekawe, „Ant-Man i Wasp”, który wejdzie do kin w sierpniu 2018 roku, jest pierwszym filmem z pseudonimem heroiny w tytule. Pierwszą superbohaterką w historii studia jest natomiast Black Widow, która pojawiła się na kinowym ekranie dopiero w roku 2010 w filmie „Iron Man 2”. Z czasem do grona herosów dołączyło sporo kobiet, ale wciąż są zdecydowaną mniejszością. O wiele lepiej w tej kwestii poradzili sobie twórcy seriali dziejących się w MCU, takich jak „Agentka Carter”„Agenci S.H.I.E.L.D.”„Jessica Jones” czy „Defenders”. Wkrótce ma się to jednak zmienić.

Superbohaterki zdominują MCU

Zmaskulinizowany świat Marvel Studios nie ma przełożenia na komiksy Marvela. Od samego początku istnienia wydawnictwa pojawiało się stosunkowo sporo bohaterek. Co prawda początkowo ich rola ograniczała się do minimum i często bardziej przeszkadzały, niż pomagały herosom, ale z czasem twórcy zrobili z kobiecych postacie pełnoprawne superbohaterki, często o bardzo potężnych mocach. Kilka lat temu zadebiutował nawet oddział Avengers stworzony z samych heroin znany jako A-Force. Gwiazdy Marvel Studios pod koniec roku 2017 postanowiły zaproponować szefowi Marvel Studios pomysł na film o drużynie superbohaterek. Kevin Feige zaaprobował koncepcję i prawdopodobnie niebawem zobaczymy bohaterki w akcji. Na razie oficjalnie potwierdzono prace nad solowym filmem o „Black Widow” oraz pojawiły się plotki, że w produkcji o Eternals, jedną z głównych postaci ma być Sersi. 

Portal Screen Rant zapytał szefa Marvel Studios o przyszłość MCU. Okazuje się, że niebawem heroiny zdominują kinowy świat Marvela. 

Byłoby świetnie zobaczyć wszystkie nasze bohaterki w sposób, w jaki w większości odbieramy postacie męskie. Myślę, że dochodzimy do punktu, w którym będziemy mieć tak wiele świetnych kobiecych postaci, które są po prostu naszymi bohaterkami. Chcemy postawić to w opozycji do podziału tylko bohaterowie, tylko bohaterki. To po prostu herosi Marvela, których ponad połowę będą stanowiły kobiety.

Bohaterowie LGBTQ w końcu w MCU

To nie jedyna informacja dotycząca różnorodności wśród herosów Marvel Studios. Sukces kasowy „Black Panthera” dowiódł, że widzowie mają dość oglądania białych mężczyzn w roli głównych bohaterów. Okazuje się, że fani chcieliby też zobaczyć przedstawiciela społeczności LGBTQ. W filmie „Thor: Ragnarok” miała pojawić się scena potwierdzająca biseksualizm Valkyrie, jednak w finalnej wersji zdecydowano się ją usunąć. Nie mniej jednak Feige potwierdził, że niedługo w MCU zadebiutuje kilka postaci o orientacji innej niż heteroseksualna. 

Portal The Playlist zapytał szefa Marvel Studios o ten aspekt w kolejnych filmach dziejących się w MCU. Feige potwierdził, że niebawem widzowie zobaczą postacie LGBTQ - zarówno wśród dobrze znanych bohaterów, jak i zupełnie nowych, które pojawią się na kinowym ekranie dopiero za jakiś czas. Całkiem prawdopodobne, że już znaną postacią jest Valkyrie. Kim będą nowi bohaterowie. Faige nie wyklucza, że w kolejnych latach zobaczymy grupę Young Avengers. W komiksowej wersji zespołu pojawili się Wiccan i Hulkling, którzy byli parą. Całkiem możliwe, że chodzi właśnie o tych bohaterów. 

5 Fot. foto: Young Avengers vol. 2 #5

Wejście w nową dekadę będzie dla filmowych herosów dużą zmianą. Rewolucję rozpoczną prawdopodobnie 3 kolejne filmy Marvel Studios, które wywołają sporo szumu wśród fanów MCU. Chodzi o „Ant-Mana i Wasp” (3 sierpnia 2018 roku), „Captain Marvel” (marzec 2019 roku) i „Avengers 4” (maj 2019 roku). 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.