Marvel kasuje komiks o czarnoskórym Spider-Manie

Sergiusz Kurczuk
22.03.2018 13:52
Marvel kasuje komiks o czarnoskórym Spider-Manie Fot. materiały promocyjne

Wydawnictwo Marvel Comics ogłosiło plany na najbliższe miesiące roku 2018. Wśród tytułów zabrakło kontynuacji solowych przygód alternatywnej wersji Spider-Mana. 

W ostatnich latach w kanonicznym świecie komiksów Marvela wiele się zmieniło. Fani lubiący tradycyjnych bohaterów mieli mały problem, ponieważ twórcy postanowili wywrócić uniwersum do góry nogami. Funkcję Thora objęła Jane Foster, rolę Kapitana Ameryki przejął Sam Wilson znany wcześniej jako Falcon, a Miles Morales, czyli Spider-Man z alternatywnego uniwersum Ultimate, trafił na stałe do świata Earth-616. Mniej popularne postacie stały się głównymi bohaterami wielu komiksów. Trójka wymienionych wyżej superherosów założyła zresztą zupełnie nowy skład Avengers. Wygląda na to, że zapowiadany od jakiegoś czasu „świeży start” zeszytów Marvela, rzeczywiście przywróci tradycyjne wersje bohaterów. Wydawnictwo przedstawiło plany na lato 2018 roku. Wśród tytułów zabrakło solowych przygód czarnoskórego Spider-Mana i Falcona.

Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #1 Fot. foto: Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #1

Ultimate Spider-Man - co czeka bohatera?

Skasowanie serii poświęconej Falconowi nie powinien dziwić, ponieważ komiks sprzedawał się coraz gorzej. Natomiast decyzja w sprawie Milesa Moralesa zaskakuje. Bohater w ostatnich latach cieszył się wielką popularnością. Pojawiły się nawet fanowskie teorie, że w przyszłości zobaczymy go w filmach MCU. Poza tym będzie jednym z bohaterów filmu animowanego „Spider-Man: Into the Spider-Verse”. Nowa polityka Marvela zakłada powrót do korzeni. Nie tylko powrócą oryginalni członkowie Avengers, ale również u mutantów zobaczymy ponownie postacie, które umarły jakiś czas temu. Wcześniej twórcom zależało na wprowadzeniu różnorodności wśród herosów, z tego powodu byliśmy świadkami niekiedy kontrowersyjnych zmian. Wszystko jednak wróciło do swojego poprzedniego status quo. Jane Foster nie żyje i Odinson znowu dzierży Mjolnira, Steve Rogers ponownie został Kapitanem Ameryką, więc Falcon mógł mu spokojnie oddać tarczę, a w związku ze zmartwychwstaniem Wolverine'a, X-23 wróciła do dawnego pseudonimu.

Radykalne zmiany, a następnie powrót do tego, co znane nie są w komiksach jednak niczym nowym. Poza tym należy pamiętać, że od kilku lat Marvel dąży do pewnych elementów wspólnych komiksowego uniwersum i filmów na podstawie przygód herosów wydawnictwa. Sam Miles Morales oczywiście nie zniknie całkowicie z kart kolejnych niesamowitych opowieści.  Nadal będzie pojawiał się gościnnie w komiksach innych bohaterów. Ponadto jest członkiem nowego składu Champions. Nie wykluczone, że połączy swoje siły ze Spider-Gwen, która zachowała własny tytuł. Jak będzie? Przekonamy się w przyszłości. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.